Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Algo Capital’ın Eski CTO’su Güvenlik İhlali ile İlgili Tüm Sorumluluğu Üstlendi

0 575

Algo Capital’ın Eski CTO’su Güvenlik İhlali ile İlgili Tüm Sorumluluğu Üstlendi .

Blockchain şirketi Algorand’in yatırım kolu Algo Capital’ın eski baş teknoloji sorumlusu (CTO), kendi idaresi altında gerçekleşen sıcak cüzdan soygunu ile ilgili açıklama yaptı.

Algo Capital CTO’su Pablo Yabo’nun telefonu saldırganlar tarafından ele geçirildi. Saldırgan bir Algo sıcak cüzdanından yaklaşık 1-2 milyon değerinde Tether (USDT) ve Algorand (ALGO) çaldı.

Çok yönlü korumada zorluk yaşanıyor

Yabo yaptığı açıklamada kendisinin de önemli ölçüde sorumlu olduğunu belirtti ve ekledi:

“Ekosistemin durumu ve güvenliği ve idareyi sağlamanın zorluğu, çok yönlü koruma sağlamayı da zorlaştırıyor. Parayı her an hazır isteyen kurumların parasını korumak hala çok karmaşık bir işlem. Bu arayüz sorunu çözülmedikçe, dünya genelinde şirketler arasında bu teknoloji yaygınlaşmayacak.”

Yabo saldırganların oldukça hızlı hareket ettiğini, beş dakika içinde hassas belgeye eriştiklerini, kripto paraları çeşitli hesaplara aktardıklarını ve sonrasında çeşitli borsalara dağıttıklarını da ekledi.

Söz konusu güvenlik ihlali ile ilgili tüm sorumluluğu üstlendiğini belirten Yabo, çalınan paranın büyük bir kısmını kendisinin, kalanını ise Algo Capital General Partners’ın karşılayacağını açıkladı.

Algo Capital ile ilgili görsel sonucu

ALGO hafta genelinde yüzde 14 değer kaybetti

CTO görevinden istifa eden Yabo, Algorand ekosistemi için cüzdanlar, çoklu imza hesapları ve blok keşif araçları gibi teknolojileri geliştirmekte uzmanlaşmış bir ekip olan Rand Labs’te güvenlik geliştirmesine odaklanacak.

Algo Capital Ağustos ayında, Algorand blockchain’inin altyapısını geliştirecek olan şirketlere odaklanacak girişim sermayesi fonu için 200 milyon dolar topladı.Byzantine Agreement mesaj aktarma protokolü temelli bu ağ, bir açık kaynak defter ve kripto para ödeme sistemidir.

Algorand (ALGO) mevcut durumda piyasa değeri bakımından en büyük 18. kripto para konumunda. Coin360’ın verilerine göre söz konusu para birimi, hafta genelinde yüzde 14 değer kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.