«

Aave (LEND) Yüzde 49 Değer Kazandı.

Aave (LEND) token fiyatı son 24 saatte yüzde 49 artışla 0,59 dolardan 0,87 dolara yükseldikten sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Genellikle bu güçlü yukarı yönlü hareket, Bitcoin (BTC) ya da altcoin’lerin düşüş trendi zamanlarında gerçekleşiyor. Aynı dönemde de ABD doları sıçrayabiliyor.

Gerçekleşen en son yükseliş, merkezi olmayan finansal kredi protokolünün, Birleşik Krallık Finans Düzenleyicisi (FCA) tarafından elektronik para şirketi (EMI) lisansı almasının ardından gerçekleşti. Bu gelişmenin ardından, Aave’nin ana şirketi Aave Limited, “elektronik para (e-para) çıkarma ve ödeme hizmeti sunma” hakkına sahip oldu.

Aave (LEND) fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

An itibarıyla Aave kullanıcıları, üçüncü parti şirketlere ihtiyaç duymadan dijital varlıkları ödünç verebiliyor veya ödünç alabiliyorlar. LEND sahipleri, platformun geleceği ve ekosistemde yapılacak değişiklikleri oylamak için tokenlerini kullanabiliyorlar.LEND şimdilik sadece oy hakkı sunmasına rağmen, topluluk tarafından kabul edilmesi durumunda farklı işlemler için de kullanılabilir.

Aave yükselmeye devam ediyor

Aave CEO’su Stani Kulechov’a göre FCA onayı, şirketin protokol için yaptığı gelecek planlarını gerçeğe dönüştürmelerini sağlayacak. Bu lisans sayesinde, yeni ortaklarla anlaşmalar yapılabilecek.Öte yandan LEND, 2020’nin başından bu yana yaklaşık yüzde 5.000 değer kazanmış durumda.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *