Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

10 Milyon Dolar 10 Günde Sıfırlandı: ETH Usulü “ÇiftlikBank” FairWin Şaşırtmadı!

0 436

10 Milyon Dolar 10 Günde Sıfırlandı: Ethereum Usulü “ÇiftlikBank” FairWin Şaşırtmadı!

Geçtiğimiz günlerde Ethereum  ağındaki en hızlı gelişen saadet zinciri olmakla suçlanan akıllı sözleşme FairWin boşaltıldı.

Etherscan’ın verilerine göre FairWin’in hesap bakiyesinde çeviri yayını itibarıyla sıfır Ethereum bulunuyor. Akıllı sözleşmede birkaç gün önce 26 Eylül’de 49.518 Ethereum bulunuyordu. değeri 21 Eylül’de 10 milyon doları geçerek en üst seviyeye ulaşmıştı.

Ethereum’daki en hızlı gelişen saadet zinciri

Sözleşmenin sahibi tarafından mı, yoksa endişeli kullanıcılar veya kötü amaçlı kişiler tarafından mı boşaltıldığı net değil fakat çekim adreslerinin çokluğu kullanıcılar tarafından boşaltıldığına işaret ediyor.

Ethereum’daki en hızlı gelişen saadet zinciri olduğuna inandıkları  inceliyorlardı. Blockchain geliştiricisi Philippe Castonguay şöyle uyardı:

“http://FairWin.me saadet zinciri tüm birikimleri tehlikeye atan zafiyetler içeriyor. Kullanıcıların (özellikle de Asya’dakilerin) paralarını çekmesi ve sözleşmeyle olan ilişkilerini kesmesi gerektiği bilgisini mümkün olduğunca hızlı yayalım.”

Castonguay daha sonra üç zafiyet keşfettiğini açıkladı: sahibin/yöneticinin sözleşmeyi tamamen kurutmasına olanak vermesi, yöneticinin kullanıcıların para çekmelerini sonsuza kadar engelleyebilmesi ve yalnızca yönetici değil herkesin yeni yatırılan paraları çalabilmesi.

ethereum fairwin ile ilgili görsel sonucu

Genellikle Çin sosyal medya ve bloglarında paylaşılıyor

Reddit kullanıcısı chutiyabehenchod 20 Eylül’de genellikle Çin sosyal medya ve bloglarında paylaşıldığını ve kullanıcıların 1 ile 15 Ethereum arası yatırım yaparak yüzde 0,5 ile yüzde 1 arası kazanç sağladığı beş günlük yüksek getirili bir yatırım programı olduğunu açıkladı. Gönderi şöyle devam ediyor:

“Merkezi değil fakat yatırılan paranın yüzde 70’i aslında önceki birikimlerin komisyonlarını ödemeye gidiyor. […] Yüzde 30’u ise çoktan alınmış! Hesap kurutulduğunda sisteme en son dahil olanlar her şeyini kaybedecek.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.