«

YouTube Bir Kripto Kanalını Daha Kapattı!

Kripto parayla ilişkili bir diğer YouTube kanalı daha platformun topluluk politikasıyla zıt düşmüş gibi gözüküyor.Kripto topluluğu üyeleri Aaron ve Austin Arnold kardeşlerin 31 Temmuz tarihli gönderisine göre 214 bin aboneye sahip Altcoin Daily adlı kanalları, YouTube tarafından “yasa dışı faaliyetlere teşvik ettiği” gerekçesiyle kapatıldı. İkili, gönderilerinde “Bir haber/görüş kanalıyız. Asla yasa dışı bir şeyi teşvik etmedik. İtirazda bulunduk.” diye açıkladı.Arnold kardeşler, 27 bin Twitter takipçisinden YouTube ile iletişime geçmelerini ve kanalın yeniden açılmasını talep etmelerini rica etti.İki gün boyunca kapalı kalan Altcoin Daily kanalı, 3 Ağustos’ta YouTube tarafından yeniden aktif hale getirildi.

Kripto kanallar hedef alınıyor

YouTube, Aralık 2019’da kripto parayla ilgili içeriğe sahip birçok videoyu platformdan kaldırdı. Chris Dunn dahil on binlerce aboneye sahip YouTube kanallarının videoları kaldırıldı. YouTube, inceleme sürecinde bu yasakların “bir hata” olduğunu ileri sürdü.Platform, haziran ayında kripto para haberleri odaklı internet sitesi Bitcoin.com’un resmi kanalını “YouTube’un Hizmet Koşulları’nı ihlal ettiği” gerekçesiyle kapatmıştı. İtirazdan iki gün sonra 40 bin aboneli kanal yeniden açılmıştı.YouTube ile benzer bir deneyim yaşadı. Platform, sitemizin mayıs ayındaki Bitcoin halving canlı yayınını ve Twitter hack saldırısıyla ilgili canlı yayınını yarıda kesmişti.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *