«

Bitfinex Hırsızları Paraları Taşımaya Başladı

2016’da kripto borsa Bitfinex’ten çalınan 119.756 Bitcoin’e erişimi olan biri, geçtiğimiz altı günde bilinmeyen cüzdanlara 12 milyon dolar aktardı.Whale Alert’ın 4 Ağustos tarihli gönderilerine göre en büyük kripto borsa sızıntılarından biriyle ilişkili olduğu bilinen cüzdan adresleri, değeri çeviri yayın saati itibarıyla yaklaşık 7 milyon dolar olan 620 Bitcoin’i (BTC) 4 işlemde aktardı. 29 Temmuz’da neredeyse 5 milyon dolar değerinde 448 BTC tek işlemde aktarıldı.27-28 Temmuz’da aktarılan 39 milyon dolar ile birleşince, bir hafta içerisinde 17 işlemde toplamda 51 milyon dolar değerinde Bitcoin aktarılmış oluyor.

Dört yıl sonra

Siber saldırganlar, 2 Ağustos 2016’da Bitfinex’e sızarak değeri o zaman 72 milyon dolar eden 119.756 Bitcoin’i çaldı. Çalınan paranın değeri, 4 yıl ve son boğa piyasasının ardından 1,3 milyar dolara ulaştı.51 milyon dolarlık son işlemlere rağmen suçlular, çaldıkları paranın yalnızca yüzde 1-2’sini aktardı. Bu, suçluların yeni uygulamaya koyulan para aklamayı önleme düzenlemeleri nedeniyle zorluk yaşıyor olabileceğini ortaya koyuyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *