«

Bitfinex Hırsızları Paraları Taşımaya Başladı

2016’da kripto borsa Bitfinex’ten çalınan 119.756 Bitcoin’e erişimi olan biri, geçtiğimiz altı günde bilinmeyen cüzdanlara 12 milyon dolar aktardı.Whale Alert’ın 4 Ağustos tarihli gönderilerine göre en büyük kripto borsa sızıntılarından biriyle ilişkili olduğu bilinen cüzdan adresleri, değeri çeviri yayın saati itibarıyla yaklaşık 7 milyon dolar olan 620 Bitcoin’i (BTC) 4 işlemde aktardı. 29 Temmuz’da neredeyse 5 milyon dolar değerinde 448 BTC tek işlemde aktarıldı.27-28 Temmuz’da aktarılan 39 milyon dolar ile birleşince, bir hafta içerisinde 17 işlemde toplamda 51 milyon dolar değerinde Bitcoin aktarılmış oluyor.

Dört yıl sonra

Siber saldırganlar, 2 Ağustos 2016’da Bitfinex’e sızarak değeri o zaman 72 milyon dolar eden 119.756 Bitcoin’i çaldı. Çalınan paranın değeri, 4 yıl ve son boğa piyasasının ardından 1,3 milyar dolara ulaştı.51 milyon dolarlık son işlemlere rağmen suçlular, çaldıkları paranın yalnızca yüzde 1-2’sini aktardı. Bu, suçluların yeni uygulamaya koyulan para aklamayı önleme düzenlemeleri nedeniyle zorluk yaşıyor olabileceğini ortaya koyuyor.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *