Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Twitter’dan, Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Önemli Karar!

0 287

Twitter’dan, Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Önemli Karar!

Yaşanan hack skandalının ardından Twitter, Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili önemli bir karar aldı. Hacker’ların yüksek profilli hesapları ele geçirmelerine ve Bitcoin (BTC) bağışlarını talep etmelerine izin veren büyük bir hack saldırısının ardından, Twitter şimdi Bitcoin ve kripto para birimi adreslerinin platformunda paylaşımını kısıtlıyor.

Hack skandalının ardından Twitter, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli bir karar aldı

Eski cumhurbaşkanı Barack Obama, Bill Gates ve Warren Buffett de dahil olmak üzere uzun bir hesap listesini tehlikeye atan Twitter’da yaşanan güvenlik ihlali piyasanın gündemine bomba gibi düştü. Bu hesapların takipçilerine karşılığında iki kat daha fazla kripto para verme vaadiyle bir BTC adresine para göndermelerini istendi.  Kripto para birimi uyumluluk firması Elliptic’ten elde edilen verilere dayanarak, Bitcoin dolandırıcılığında kullanılan cüzdan, yayınlama sırasında toplam 121.000 dolarlık nakit değerine ulaşan 400’den fazla BTC işlemi aldı.

Sıcak Gelişme: Hack Skandalından Sonra Twitter’dan Kritik Açıklama Geldi!

Bu hack saldırısına yanıt olarak, Twitter başlangıçta şifrelerin sıfırlanmasını devre dışı bıraktı ve bazı hesapların tweet göndermesini engelledi.  Sosyal medya devi, artık siber suçluların Bitcoin adreslerini paylaşmasını önlemek için kullanıcıların uzun rastgele karakter dizileri göndermelerini de engelliyor. Yeni kısıtlama maalesef yasal Twitter hesaplarını da etkiliyor. Büyük kripto para transferlerini takip eden Whale Alert’e göre, yeni saldırı önleme yöntemi nedeniyle artık işlem kimliklerini paylaşması engellendi. Whale Alert konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

WHALE ALERT BOT HESABI, ARTIK HERHANGİ BİR AKTARIM YAYINLAYAMIYOR VE BUNLARI ELLE DE EKLEYEMİYORUZ. TWİTTER’IN SORUNU YAKINDA ÇÖZECEĞİNİ UMUYORUZ.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.