Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,870.77
-71.88
Ethereum
$3,842.71
+94.76
Litecoin
$84.05
-0.69
DigitalCash
$30.19
-0.09
Monero
$142.61
+1.31
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.22
+0.67
Dogecoin
$0.17
-0

Tether (USDT) Karşısında En Çok İşlem Gören Türk Lirası Oldu

0 312

Ülkemizde her geçen gün halk arasında kripto para kullanım alışkanlığı artmaya devam ediyor. Son olarak da dolara sabitli bir coin olmasıyla bilinen Tether (USDT) için ilginç bir veri ortaya çıktı. Artan talep nedeniyle USDT karşısında en çok işlem gören resmi paranın Türk lirası olduğu belirtiliyor. İşte detaylar..

Türk Yatırımcının Kripto Paralara Olan İlgisi

Binance üzerinden alınan verilere göre USDT/TRY işlem çifti son 24 saatte yaklaşık 700 milyon Türk lirası değerinde işlem gördü. Üstelik bu miktarın tüm borsaları kapsamadığını da belirtmek gerekiyor. Her geçen gün USDT/TRY kullanım miktarı artarken Türk kripto para yatırımcısının sayısında da artış olduğu tahmin edilmekte.

USDT/TRY işlem çiftinde gözle görülür bir şekilde olan artış insanların yatırım alışkanlıklarının da değiştiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu durum sosyal medyada da son zamanlarda gündem olurken artık altın veya dolar yatırımları yerine kripto paraya yönelim olduğu belirtilmekte. Avrupa genelinde en çok kripto para kullanan ülkelerden biri olmamıza da bu yönden şaşırmamak gerekiyor.

Türk lirasının Tether ile en çok işlem gören resmi para olması sosyal medyada dolar kurundaki dalgalanmalar nedeniyle oluştuğu yönünde paylaşımlar yapılmasına neden olmuş durumda. İnsanlar bazı bankalardaki kur makasının fazla olması nedeniyle insanların USDT’ye yöneldiklerini düşünmekte.

Dev Yatırım Şirketinden Bitcoin İçin Satın Alma Çağrısı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.