Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Siber korsanlar İşte böyle Bitcoin (BTC) çalıyor!

0 494

Siber korsanlar İşte böyle Bitcoin (BTC) çalıyor!

İngiliz çok uluslu güvelik şirketi BAE Systems ve Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT), siber suçluların nasıl kripto para akladıklarını ortaya çıkaran bir rapor yayımladı.

Follow the Money çalışmasına göre kripto üzerinden para aklama vakaları, banka havalesi gibi geleneksel yöntemlerle aklanan büyük miktarda paralara kıyasla halen nispeten az.

Ancak dikkate değer örnekleri bulunmakta ve rapor, Kuzey Kore hükümeti tarafından desteklenen ünlü bir hacker çetesi olan Lazarus Group tarafından kullanılan yöntemlerin derinine iniyor.

Lazarus genellikle kripto paraları bir borsadan çalıyor ve bunun üzerine “katmanlama tekniği” adı verilen bir şey kullanarak çeşitli farklı borsalarda işlemlerden geçiriyor.

Siber korsanlar, paranın aklanmasına yardım ettikleri için çalıntı paranın bir kısmını alan Doğu Asyalı yardımcıları işe alıyor. Çalışma, bu yardımcıların, kriptoyu, sahip oldukları birçok adres arasında transfer edip “paranın kaynağını örttüklerinden” bahsetti.

“Yardımcılar, alınan paranın bir kısmını kendi borsa hesaplarına bağlı yeni eklenmiş banka hesaplarından geçiriyor. Bu, paranın, kripto para biriminden itibari para birimine dönüştürülmesini sağlıyor. Diğer çalıntı paralar, ön ödemeli hediye kartları üzerinden Bitcoin’e aktarılabilir bu da diğer borsalarda ek Bitcoin almak için kullanılabilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.