LocalBitcoins Kullanıcı Gizliliğinden Neden Vazgeçti?

«

LocalBitcoins Kullanıcı Gizliliğinden Neden Vazgeçti?

LocalBitcoins COO’su Elena Tonoyan, en eski eşler arası Bitcoin borsasının nasıl platform üzerindeki yasa dışı faaliyetler ile mücadeleyi kuvvetlendirdiğini anlattı.LocalBitcoins, 2019 yılında üç yıl art arda en çok yasa dışı para alan borsa olarak gösterildi.Tonoyan, borsanın geçtiğimiz yıl eylül ayında benimsediği sıkı KYC/AML prosedürlerine değinerek, 2020 yılının daha farklı olacağını söyledi.Sonuçlar şimdiden kendini gösteriyor. Güncel verileri referans gösteren Tonoyan, karanlık piyasalara giden hacmin yüzde 70 azaldığını ileri sürdü

Rusya’nın karanlık ağ pazar yerlerinde satılan onaylı LocalBitcoins hesapları sorulan Tonoyan, sorunun farkında olduğunu açıkladı.Satıldıkları veya ele geçirildiklerini anladığımız anda bu hesapları bloke ediyoruz.” diye belirtti.Tonoyan, doğrulama prosedürlerini sıkılaştırarak borsanın büyük bir rekabetçi avantaj olan müşteri anonimliğini kaybettiğini kabul etti.Önlemlerin uygulanmasının ardından yaşanan yüzde 50 hacim düşüşünün ana sebebi de bu gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *