Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,634.25
+1147.81
Ethereum
$3,887.52
+37.3
Litecoin
$85.27
+1.22
DigitalCash
$30.83
+0.95
Monero
$143.61
+0.95
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.84
-0.19
Dogecoin
$0.17
0

Kripto Paralar Düşerken Metaverse Sektöründe Son Durum Ne?

0 422

İlk 10 Metaverse projesi için üçüncü çeyrek ticaret hacmi, ikinci çeyreğe kıyasla %80 düşebilir, ancak analitik firması DappRadar, sanal dünyalara olan ilginin hala devam ettiğini öne süren açıklamalar yapıyor.

Metaverse endüstrisi, özellikle Decentraland ve Meta gibi bazı platformlarda önerilen düşük kullanıcı etkinliğiyle ilgili olarak, son zamanlarda oldukça fazla sayıda olumsuz habere konu olmakta. 20 Ekim tarihli bir raporda DappRadar, ticaret hacimlerinin üçüncü çeyrekte bir darbe almasına rağmen, bu 10 projedeki ortalama NFT satış sayısının 2. çeyreğe kıyasla yalnızca %11,55 düştüğünü belirtti. DappRadar, düşük işlem hacimlerinin varlık fiyatlarındaki düşüşü yansıtabileceğini ve kesinlikle bir ilgi eksikliği olmadığını açıklıyor:

Bunu güçlü bir işaret olarak görüyoruz çünkü bu tür bir projeler için hype’ın azalmadığını gösteriyor. Ancak, ilgi eksikliğinden ziyade kripto para fiyatlarındaki düşüş, ticaretinin genel hacmini etkiliyor.

Olumlu veriler, esas olarak The Sandbox ve NFT satışlarının sırasıyla %190 ve %79 arttığını gören eski Minecraft tabanlı platform NFT Worlds V2 tarafından destekleniyor. DappRadar bunu, birçok yeni oyun deneyimi ve koleksiyon sunan Alpha Season 3 The Sandbox’ı çevreleyen hype durumuna bağladı. Bu arada, Minecraft’tan başlatılan NFT Worlds V2, üçüncü çeyrekte NFT değeri %90 düştüğü için bir “satın alma fırsatı” olarak kabul edilebilir.

Sanal arsaların minimum fiyatları düşüşte

Bu arada, bir DappRadar raporu, NFT ada parselleri için minimum fiyatların ortalama olarak %75 düştüğünü gösteriyor, bu da ticaret hacimlerinin bu kadar düşmesinin nedenlerinden biri olabilir.

DappRadar, sanal veya başka herhangi bir gayrimenkulün değeri değişebilse de, “Metaverse gayrimenkulü şu anda çok düşük değerde” dedi ve fiyat düşüşünün kripto sektöründe daha geniş bir ayı piyasası ile çakıştığını da sözlerine ekledi. DappRadar, geçen hafta metaverse verilerini korumak zorunda kalmış durumda. Bu da, Decentraland gibi platformların günlük 40’tan az aktif kullanıcısı olduğu anlamına geldiği şeklinde yorumlanıyor.

Şirket ayrıca, kullanıcı veri aracının, çoğunlukla işlemler söz konusu olduğunda, yalnızca kullanıcıların blok zinciri ile etkileşimlerini izlediğini ve kullanıcıların harcama yapmaması gibi “blok zinciri olmayan faaliyetleri” saymadığını söylüyor. Sandbox, 10 Ekim’de son 30 günde 39.000 günlük aktif kullanıcıya ve 201.000 aylık aktif kullanıcıya ulaştığını tweetledi. Decentraland ise 8 Ekim itibariyle 8.000 günlük aktif kullanıcı ve 56.697 aylık aktif kullanıcı bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.