Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Huobi, Chainlink Node Kullanan İlk Büyük Borsa Oldu

0 483

Huobi, Chainlink Node Kullanan İlk Büyük Borsa Oldu.

Önde gelen kripto para borsalarından Huobi, veri bütünlüğünü iyileştirmek ve daha doğru fiyat bilgileri sağlamak üzere Chainlink ekosistemine entegre olma kararı aldı.Binance, Ekim 2019’da verilerini Chainlink ile entegre eden ilk büyük borsa olurken Huobi, Huobi Wallet aracılığıyla sistemde kendi düğümünü (node) çalıştırarak bir adım ileri gitti. Bu entegrasyon, borsanın kendi fiyat verilerini imzalamasına izin verecek. Ayrıca kullanıcıların Huobi node’larından gelen tüm takas verilerinin orijinal ve kaynak tarafından doğrulandığını doğrulamasına olanak tanıyacak.

Huobi Wallet CEO’su Will Huang şunları söyledi:

“DeFi ekosistemi şeffaf, açık ve programlanabilir finansal ürünler sunmak için eşsiz. Chainlink kullanıcılarına Huobi Global borsa verilerine erişim sağlayacak ve aynı zamanda kendi Chainlink Node’umuzu çalıştırarak bu ekosisteme katılımımızı hızlandıracağız.”

İlk aşamada geçerli olacak işlem çiftleri arasında BTC/ETH, BTC/USDT, ETH/USDT ve LINK/ETH yer alacak.

DeFi Nedir? Merkeziyetsiz Finans Ne Demek?

Merkezi olmayan (Decentralized) ve finans (Finance) kelimelerinin kısaltmasından meydana gelen DeFi, herhangi bir merkeze ya da otoriteye ihtiyaç duymayan finansal yapıya denir. Temelde blockchain ağları üzerine inşa edilmiş olan DeFi, yeni nesil dijital para altyapılarının oluşturulması için en önemli gelişmeler arasında sıralanır.Bitcoin ve Ethereum gibi adları çok sık tekrarlanan kripto para ağları, merkezden yönetilmeyen, herhangi bir kurum tarafından kontrol edilmeyen DeFi yapılarına örnek olarak gösterilebilir.

“Bu şartın sağlanması durumunda, şu işlem gerçekleşir” mantığına dayanan ve otomatik biçimde çalışan akıllı sözleşmeler, konsensüs protokolleri ve merkezi bulunmayan uygulamalar (Decentralized Application – DApp), merkeziyetsiz finans yapılarının önemli parçaları arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.