Coinbase CEO’su: “Apple, Kriptoya Karşı Düşmanca Bir Tutum Sergiliyor”

«

Coinbase CEO’su: “Apple, Kriptoya Karşı Düşmanca Bir Tutum Sergiliyor”

Coinbase ve Apple, Coinbase müşterilerini bir uygulamayı Apple Store’dan kaldırabilecekleri konusunda uyardıktan aylar sonra bile aralarını düzeltemedi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 22 Ağustos tarihli gönderisinde Apple’ın kripto paraların para kazanabilmek ve kısıtsız merkeziyetsiz uygulama tarayıcıları dahil bazı özelliklerini engellediğini açıkladı:

“Apple, yıllardır kripto paralara karşı oldukça kısıtlayıcı ve düşman bir tutum sergiledi. Şu anda kripto paralar ile görev tamamlayarak para kazanabilme ve kısıtsız DApp tarayıcılar dahil bazı özellikleri engelliyor.”

Coinbase, aralık ayında müşterilerini App Store’un politikalarına uyum sağlamak için uygulamasından DApp tarayıcıyı kaldırmak zorunda kalabileceği konusunda uyarmıştı. O dönemde hem Apple hem de Google, uygulama mağazalarından merkeziyetsiz uygulamaları kaldırmayı hedefliyordu. Apple, özellikle de App Store, son zamanlarda uygulama geliştiricileri ve yayıncılara uyguladığı adil olmayan koşullar nedeniyle eleştirilerin odağı oldu.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *