Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

Buterin Tron’u Eleştirdi

0 687

Buterin Tron’u Eleştirdi .

Kripto para birimi olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, 05 Aralık tarihinde bazı medya kuruluşlarına  verdiği demeçte Blockchain platformu  ve kripto para birimi olan Tron’u hedef aldı, girişimin “hiçbir süre bir ruha haiz olmayan projelerin bir örneği” olduğunu söyledi. Ethereum’un müesseseundan günümüze kadar ki başarılarına dair Financial Times’a konuşan Vitalik Buterin, Ethereum ağının blockchain sistemini kullanan ERC20 token’lerinin hızlı yükselişine odaklandı:

“Aslabir süre bir ruha haiz olmayan projeler var, ra-ra ve birden fiyatları yükseliyor. Lambo, vrromm, hemen al şimdi!”

Vitalik Buterin, Çinli platform Tron’un ocak ayında 17 milyar dolar piyasa değerine ulaşan token’ini “olması gereken değerin çok üzerinde” şeklinde değerlendirdi. Tron, çeşitli kaynaklarda şüphe uyandırdı, çünkü o anda işleyen bir ürünü ihraç etmeden devasa yatırımlar yapmaya başlamıştı, kontrol ağı uygulaması ise ancak bu ayın başlangıcında duyuruldu. Şu anda, token’in piyasa kıymeti nispeten daha küçük – “sadece” 3.3 milyar dolar.

Vitalik Buterin’in sözleri, bir güvensizlik havasıyla büyük alt koin’leri gözlemlemeyen kripto para yatırımcılarının görüşlerini yansıtıyor. Geçtiğimiz haftaki kıymet baskısını karşılama sırası, Dogecoin’in yaratıcısı Jackson Palmer’ın, kendi tokenlerinin resmi olarak aslabir kullanımı bulunmadığı halde genel ağ lansmanında kazanç elde etmelerine dair yaptığı basın açıklamasının peşinden, akıllı sözleşme platformu EOS‘a geçmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.