Bitgo Açıkladı : 100 Milyon Doları Aşan Varlıklar da Sigorta Kapsamına Alınacak!

«

Bitgo Açıkladı : 100 Milyon Doları Aşan Varlıklar da Sigorta Kapsamına Alınacak!

Kripto para saklama hizmeti BitGo, 100 milyon dolarlık sigorta kapsamını aşan varlıklar için de sigorta hizmeti sunacak . Kripto para saklama hizmeti BitGo, 100 milyon dolarlık sigorta kapsamını aşan varlıklar için de sigorta hizmeti sunacak. BitGO, 18 Mart tarihli duyuruya göre müşterilerinin standart politikayı aşan limitte sigorta yapmalarına izin veren ilk kripto saklama hizmeti oldu.

100 milyon doları aşan sigorta kapsamı

BitGo, ilk olarak Şubat 2019’da dev sigorta şirketi Lloyd’s ile iş birliği yaparak saklama hizmeti sunduğu dijital varlıklar için 100 milyon dolara kadar kapsayan sigorta poliçesi başlattı. Sigorta, hırsızlık ve kayıp anahtar nedeniyle doğan kayıpladı kapsıyor. Ek poliçenin başlatılmasıyla birlikte BitGo müşterileri, platformun 100 milyon dolarlık sigorta kapsamını aşan varlıkları da sigortalayabilecek. Yeni poliçe, müşterilerin yalnız ilgili sigorta dönemi için ödeme yapmasını mümkün kılan rayici önceden belirlenmiş primler ve uyarlanabilir limitler içeriyor. Sigorta, ticari sigorta şirketi Woodruff-Sawyer & Co ve Paragon Brokers tarafından yürütülecek.

Kripto para sektöründe sigorta

Kripto paralar sahip olması görece riskli varlıklar olduğu için, sigorta talebi de giderek artıyor. Kripto para birikimlerini sigorta ile güvence altına almak giderek yaygınlaşıyor. Lloyd’s, Mart ayında sıcak kripto para cüzdanlarını hırsızlığa karşı korumak için tasarlanmış yeni bir mesuliyet sigortası poliçesi sunmaya başladı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *