Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,256.94
+59.17
Ethereum
$3,490.86
-43.35
Litecoin
$74.31
+0.25
DigitalCash
$24.22
+0.52
Monero
$165.93
+6.78
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$23.38
-0.16
Dogecoin
$0.12
0

ViaBTC 2 Saatte 30 Milyon Dolar Topladı

0 326

ViaBTC, düzenlediği ICO sayesinde 2 saatlik kısa sürede 30 milyon dolar toplamayı başardı.

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olarak varlık gösteren ViaBTC rekora imza attı. Bitcoin Cash ve Wormhole protokolü kullanılarak yüksek değerli ilk ICO’sunu tamamladı.

Borsa tarafından açıklanan resmi rakamlara göre ilk ICO’da ayı piyasasına karşılık olarak 2 saatlik sürede 30 milyon USD toplandı.

ViaBTC, 2016 yılında kurulmuş olsa da hızlı gelişimiyle birlikte dikkat çekici büyüme kaydetti. Dünyanın en büyük 5. Madencilik havuzu olarak gösterilen ViaBTC’nin hesaplama gücü oldukça yüksek.

2017 yılında Bitmain tarafından gerçekleştirilen 3 milyon dolar değerindeki fonlamanın ardından kendi borsasını da açmıştı.

VIAT 1 Ekim’de Piyasaya Sürülmüştü

ViaBTC, 1 Ekim’de kendi token’ı olan ViaBTC Token’ı kısa ismiyle VIAT’ı piyasaya sürmüştü. Token toplamda 2 milyar seviyesinde sabit arza sahip.

Şirket tarafından yapılan açıklamada VIAT token’larının yüzde 50’lik kısmı DUO Mining ile piyasaya sürülecek. Token için geri alma planıyla beraber yakma süreci de işletilecek.

Gelirinin %20’lik Kısmıyla her çeyreğini son döneminde VIAT geri alınarak yakılacak. Deflâsyon modelinin belirlenmiş olması kademeli olarak azalmanın bir göstergesi.

VIAT Token’lar Çok Yönlü Olarak Kullanılacak

VIAT token’ların kullanım alanları birbirinden farklı şekilde olabilecek. Yeni token’ın danışman isimleri arasında Jihan Wu ve Roger Ver de yer alıyor.

ViaBTC 2 saatte 30 milyon dolar toplamayı başarsa da, bir token çıkaran tek madencilik havuzu konumunda değil. Huobi madencilik havuzu da HPT adıyla token’ını tanıtmıştı. UU Pool ve BW Pool gibi küçük madencilik havuzları da benzer şekilde özgün token’lar çıkarmıştı.

Genel olarak beklenen değerin çok daha yukarısındaki ICO’su fark yaratan seviyede oldu. Bu durumda VIAT, son derece iddialı bir çıkışa sahip olabilir.

Güncel kripto para haberleri için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın: Facebook, Telegram, Twitter 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.