Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Uzmanlar Konuştu: “Gelecek Stablecoin’lerde”

0 315

Uzmanlar Konuştu: “Gelecek Stablecoin’lerde”

Kripto topluluğunun önde gelen figürleri, Dijital Ticaret Odası tarafından 24 Haziran’da gerçekleştirilen web semineri sırasında stablecoin’lerin giderek artan rolü hakkında konuştu.

Stablecoin’lere uzun vadeli bakış

Konuklardan biri ABD Doları destekli stablecoin USDC’nin ardındaki şirket Circle’ın kurucusu Jeremy Allaire’di. Allaire, stablecoin’lerin tüm dünyada ödemeleri kolaylaştırması konusunda görece yeni gelişmelere yapılan ve kıymeti bilinmeyen ileriye dönük güncellemeler ile kıyasladı:

“Bu duruma bir gün tıpkı şimdi uzun mesafe aramalara, normal aramalara ve katalogta bir şeyler satmaya baktığımız gibi bakacağız ve para göndermek için ödeme yapmamıza gerek olduğuna inanamayacağız.”

Altın destekli stablecoin’i uluslararası ödemelerde sıklıkla kullanılan Paxos’tan Walter Hessert, stablecoin’lerin menkul kıymet alım satımını değiştireceğini söyledi: “Stablecoin’ler uzun vadede menkul kıymetleri tokenize etmede bir rol oynar mı? Kesinlikle.”Dijital Dolar Vakfı, resmi bir ABD merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmek için çalışan bir düşünce kuruluşudur. Vakfın kurucularından Daniel Gorfine, web seminerinde bu tür bir CBDC kullanmamak için hiçbir sebep olmadığını söyledi: Şüpheli olsanız bile, neden böyle bir şeyin olma olasılığını planlamayasınız? Yalnızca beş yılda buna geçebileceğimizi biliyorken neden şimdi başlamıyoruz?”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.