«

KriptoLevent değerlendirdi : ALGO, SXP, LINK ne yapar?

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para ekosistemi hakkında teknik analizler paylaşan ünlü yatırımcı, takipçilerinden gelen istek üzerine üç altcoin’i değerlendirdi.11 Eylül tarihinde Twitter hesabı üzerinden Algorand (ALGO), Swipe (SXP) ve Chainlink (LINK) için teknik analiz yayımlayan KriptoLevent, orta ve uzun vade pozisyonlar hakkında görüşlerini paylaştı.

İşte popüler analistin yorumladığı üç parite:

Algorand (ALGO) / Tether (USDT)

ALGO/USDT paritesine ait 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: Twitter

Paylaştığı yorumda KriptoLevent, “ALGO fiyatı 0,382 seviyesinde tutunmuş görünüyor” ifadesini kullanırken, “orta ve uzun vade için güzel bir seviye” vurgusunu yaptı.

Grafik üzerinde gösterdiği üzere, ALGO/USDT paritesinde 0,3368 ila 0,4975 seviyeleri arasında kısa vadede bekleyişe geçmenin daha mantıklı olduğunu belirtti.

Analist yorumunda, paritenin 0,3368 desteğine yaklaşması durumunda yeniden yükseliş emareleri gösterebileceğini belirtirken, kısa vadeli direnç seviyesi olan 0,4975’in aşılması durumunda da yine kısa vadeli yükseliş gelme olasılığından bahsetti.

Swipe (SXP) / Tether (USDT)

SXP/USDT paritesine ait 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: Twitter

Kendisine yöneltilen soru üzerine Swipe tokenini değerlendiren analist, SXP fiyatının başladığı yere döndüğünü ifade etti.

Grafikte gösterdiği 1,508 desteğinin üzerinde bir süre kalması durumunda yukarıdaki dirençleri sırasıyla test edebileceğini ifade eden ünlü yorumcu, yine de tokenin güçlü bir konumda olmadığını hatırlattı.

Chainlink (LINK) / Tether (USDT)

LINK/USDT paritesine ait 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: Twitter

Chainlink değerlendirmesini, 21 Ağustos tarihinde gönderdiği bir önceki teknik analizi ekleyerek yapan KriptoLevent, LINK fiyatının 11 dolar civarındaki desteğe “iyi tutunduğunu” ifade etti.

Önceki değerlendirmesinde, “[…] 11,24 bandı göz dolduruyor. Orada tutunabilirse devam [eder]. Aksi takdirde 9 dolara kadar düşmesi muhtemel” şeklinde yazmıştı. Evvelki öngörüsünde haklı çıktığını söyleyen analist, “Bitcoin’de olduğu gibi bunda da biraz kenarda beklemek evladır bence” şeklinde yazdı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *