Joe Biden’ın başkan seçilmesi Bitcoin için iyi olacaktır

«

Joe Biden’ın başkan seçilmesi Bitcoin için iyi olacaktır .

Bloomberg’in son kripto haber bültenine göre Joe Biden’ın ABD başkanı olarak seçilmesi, borsa yatırım fonarının onaylanması ihtimali dahil Bitcoin’in (BTC) daha fazla ana akım yaygınlık kazanmasına olanak sağlayabilir. Haber bülteni, Donald Trump yönetiminin kripto politikalarını ise müdahaleci olmayan bir yaklaşım olarak tanımlıyor:

“Joe Biden’ın başkan olarak seçilmesi, bize göre Bitcoin fiyatının artmasına fayda sağlayacaktır. Yeni liderlik, Trump yönetiminin kripto piyasasının aleyhine olan müdahaleci olmayan politikasını değiştirebilir ve bir ETF’nin onay alma ihtimalini artırarak ana akım yaygınlığı artırabilir.”

Adalet Bakanlığı’nın geçtiğimiz gün 70 sayfalık “Kripto Para: Uygulama Çerçevesi”ni yayınladığı düşünülürse, haber bülteni muhtemelen bundan önce yazıldı.

Haber bülteninin yazarları, aynı güçlerin DeFi’ın büyümesine engel olacağına inanıyor. Her iki yargı da Demokratların kripto alanına daha fazla yasal açıklık sağlayacağı öngörüsüne dayanıyor. DeFi sektörü, bu yıl tamamen denetimsiz bir çevrede patlama yaşadı. KuCoin siber saldırısının ardındaki kişilerin çaldıkları parayı en büyük merkeziyetsiz borsa Uniswap yoluyla aklaması da tesadüf değil.

Bloomberg, her kim seçilirse seçilsin Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğini, fakat daha mütevazı bir hızla yükseleceğini ileri sürdü. Haber bülteninde aynı zamanda Bitcoin fiyatının bir sonraki başkanlık döneminde 2016-2020 arasındaki hızın yarısı kadar büyüme göstermeye devam etmesi halinde, fiyatın 2024 yılına kadar 80 bin dolara ulaşacağı öngörüldü:

“ABD’nin borç-gsyih oranı ve parasal genişlemedeki (QE) durdurulamaz gözüken trendler ve artan Bitcoin hash oranı, Bitcoin fiyatının önümüzdeki başkanlık döneminde yükselmeye devam etmesinin olası olduğunu gösteriyor. 2016’daki başkanlık seçiminden beri gösterilen yüzde 1.400 artışın yalnızca yarısı, Bitcoin fiyatını 2024 yılında 80 bin dolara doğru taşıyacaktır.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *