Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,134.75
+221.66
Ethereum
$2,960.12
+43.64
Litecoin
$70.18
+2
DigitalCash
$30.40
+1.19
Monero
$124.78
+3.59
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.89
+0.51
Dogecoin
$0.09
0

İki DeFi Platformu Saldırıya Uğradı! Binance CEO’su Uyardı

2 518

İki DeFi Platformu Saldırıya Uğradı! Binance CEO’su Uyardı

Binance CEO’su CZ, PancakeSwap ve Cream Finance gibi Binance Smart Chain’de yer alan DeFi protokolleri ile ilgili bir uyarıda bulundu. CZ, DeFi ile ilgili bir dizi projenin DNS “hijack” saldırısı altında olduğu konusunda uyardı. Yani, bu projelerin DNS’i ele geçirilmiş gibi görünüyor.

Binance Smart Chain’deki en büyük ve en popüler merkezi olmayan kripto para borsası ve otomatik piyasa yapıcısı (AMM) olan PancakeSwap’in DNS’i ele geçirilmiş olabilir. Ayrıca Cream Finance de saldırı altında.

Görünüşe göre kötü niyetli bir üçüncü taraf, 12 veya 24 kelimeden oluşan “seed”leri istiyor. Yatırımcıların, bu kelimeleri kimseyle paylaşmaması gerek.

PancakeSwap de attığı son tweet’inde “fonlarınız, yalnızca özel anahtarınızı veya seed cümlenizi ele geçirilen siteye girerseniz risk altındadır. Yeniden erişim kazanmamız an meselesi, ana önceliğimiz ise deneyimsiz kullanıcıları güvende tutmaktır. Şimdilik siteye GİRMEYİN. Özel anahtarınızı veya seed’inizi ASLA girmeyin,” ifadelerini kullandı.

Binance CEO’su da konuyla ilgili uyarıda bulundu:

“BİR DİZİ DEFİ PROJESİ DNS SALDIRISI ALTINDA. PANCAKE, CREAM… LÜTFEN ÇOK ÇOK DİKKATLİ OLUN VE DURUM DÜZELENE KADAR PLATFORMLARI KULLANMAYIN.”

DeFi alanı büyürken birçok saldırı gerçekleşiyor

DeFi alanı büyümeye devam ederken, alanda protokolleri kullanarak insanları dolandırmaya çalışan kötü aktörlerin de bulunduğunu hatırlatmak önemli. Ayrıca seed’inizi kimseyle paylaşmamalısınız. Ek olarak uygun güvenlik önlemlerin kullanılması, kripto para birimlerinizin korunmasına da yardımcı olur.

Genellikle bu tarz saldırı, ele geçirme haberlerinin ardından platformların yerel token’larında ciddi bir düşüş görülür. Ancak bu iki platformun yerel token’ları, CAKE ve CREAM’de, en azından şimdilik, büyük bir düşüş gözlemlenmiyor.

2 Yorumlar
  1. […] token (NFT) endüstrisinde bullish olduğunu söyledi. Şirket için NFT, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümlerini mümkün kılan platformlar üzerine inşa eden şirketleri desteklemeye karar […]

  2. […] 18’in üzerine çıktı ve bazıları kazançlarını nakde çevirmeden önce, gün içi en yüksek seviye olan 1.28 dolara […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.