Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

Hex Eleştirilerin ardından yüzde 60 değer kaybetti

0 383

Hex Eleştirelerin ardından Yüzde 60 Değer Kaybetti .

Bitcoin’e (BTC) şüpheyle yaklaşan kripto para borsası Bitcoin.com Exchange, çoğunluk tarafından dolandırıcılık olarak nitelendirilen bir altcoin için destek eklemesi ile tartışma yarattı. Yetkililer, 15 Aralık tarihli haber ve Twitter gönderisine göre HEX alım satımlarının iki gün önce başlatıldığını doğruladı.

Büyük bir dalgalanma mevcut

Bitcoin.com, bu adım ile HEX desteği sunan birkaç alım satım platformundan biri haline geldi. HEX, kurucusu Richard Heart ile birlikte dolandırıcılık ile suçlanıyor. Karar ile ilgili açıklamada bulunan Bitcoin.com, kripto para ile işlem yapacaklar için güvenlik sunmayı umduğunu belirtti.

Twitter gönderisinde “@RichardHeartWin tarafından oluşturulan kripto para #HEX için borsamızda destek eklediğimizi, yatırımcılar için güvenli bir alım satım yeri oluşturduğumuzu duyururuz. Bir göz atın!” diye belirtildi. Alım satım işlemleri ile ilgili fazla bir veri olmamakla birlikte Bitcoin.com’un HEX piyasaları, son 24 saat içerisinde 0,81 BTC’yi (5.700 dolar) buldu. HEX ile oluşturulan iki pariteden HEX/BCH paritesi yüzde 64, HEX/ETH paritesi ise yüzde 57 değer kaybetti.

HEX/BCH trading volumes on Bitcoin.com Exchange since launch

Bitcoin.com Exchange üzerinde HEX/BCH işlem hacmi. Kaynak: Bitcoin.com Exchange

HEX, yatırımcılara BTC birikimleri karşılığında ücretsiz token vadediyor.  Proje, tamamen bir saadet zinciri sistemine benzemesiyle şüpheleri çekti. Kripto parayı eleştirenler, HEX’in ”orijinal adresi”ne sahip olan Heart’ın kripto paranın piyasa sürülmesinden itibaren yalnızca bir yıl içinde tüm arzın yüzde 45’ini kontrol ediyor olacağına dikkat çekti. Goldman Sats olarak tanınan özel araştırmacı, 7 Aralık tarihli blog gönderisinde “Richard’ın tüm HEX arzının yarısını kontrol edecek olmasının da ötesinde, ilk defa kurucusunu zengin eden bir sistemin protokole işlendiğini görüyorum.” diye belirtti. Goldman Sats, Heart’ın orijinal adresinin merkezi yapısı nedeniyle tek bir işlemle tüm HEX piyasasını çökertme gücüne sahip olacağını açıkladı.

Bitcoin.com tartışmaları sürüyor

Kripto para haber kaynağı Bitcoin.com’un alım satım kolu Bitcoin.com Exchange, Bitcoin’i ikinci plana itmesi ve altcoin Bitcoin Cash’e (BCH) odaklanmasıyla tartışma yaratıyor. Şirket sahibi Roger Ver, BCH’nin gerçek Bitcoin olduğunu ve bir para birimi olarak daha iyi özelliklere sahip olduğunu ileri sürdü. Kimi yorumcular BCH ağının fazla merkezi olduğunu ve kullanımcıların BTC ile birikim yapmayı tercih ederken, BCH’yi mümkün olduğunca hızlı harcamayı tercih ettiklerini savundu. Twitter kullanıcıları, HEX duyurusunun ardından borsayı eleştiri yağmurunda tuttu. Popüler kripto para podcast’i Colin Talks Crypto’nun sunucusu, “Neden böyle bir şey yapasınız?” diye cevap verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.