Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,153.70
+763.19
Ethereum
$3,556.93
+55.94
Litecoin
$78.49
+1.05
DigitalCash
$26.66
+1.15
Monero
$178.79
+5.57
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.09
+0.37
Dogecoin
$0.15
+0.01

GMO, Kripto Para Madenciliğinde Zarar Etti!

0 317

Japon bilişim sektörünün önde gelen ismi GMO, kripto para madenciliğinde zarar etti.

2018’in üçüncü çeyreği için yapılan resmi açıklamaya göre 5.6 milyon dolar seviyesinde zarar olduğu aktarıldı.

Daha önce 3.2 milyon dolarlık zararını paylaşmış olan GMO, kötülen dış koşullara bağlı olarak çok daha kötü bir rapor yayımladı.

Madencilik geliri 10.26 milyon dolardan 10.78’e yükselen şirket, genel anlamda kayıp yaşıyor. Üçüncü çeyrek değerlendirmesinde toplamda 1590 Bitcoin ürettiği şirketten gelen bilgiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda 25 Bitcoin Cash’te Bitcoin’in yanı sıra üretilen diğer dijital varlık olarak ön planda.

GMO’nun madencilik kapasitesini kademeli olarak artırıyor olmasıyla, gelir beklenti hedefi de yükseliyor. Şirketin yıl içindeki toplam işlem gücü beklentisi 800 PH/s seviyesinde.

Bitcoin için madencilik yapana en büyük şirket konumunda bulunan Bitmain’in sahip olduğu kapasite 1692 PH/s seviyesinde.

GMO borsa operasyonları karlı geçiyor

GMO’nun borsa operasyonları başarılı şekilde devam ediyor. Önceki çeyrek yüzdesine göre yüzde 34.4’lük kar artışının görülüyor olması fark yaratan en önemli nokta.

Borsada sürdürülen başarılı operasyonlarıyla birlikte yaşanan zararı tolere etmeyi hedefleyen şirkette hedefler her zaman daha üst noktaya koyularak devam ediyor.

Kripto para madenciliğinde yaşanan kayıpların borsa ile dengelenmesi üzerinde ciddi şekilde duruluyor.

Zarara rağmen işlemler devam ettirilecek

5 milyon doların üzerinde yaşadığı kayıplara rağmen GMO’nun madencilik çalışmalarına devam edecek olması yatırım olarak değerlendiriliyor. Bitcoin’in mevcut değerini artıracak seviyeye gelmesi üzerine yoğunlaşan şirket, çalışmalarına hız katıyor.

Uzun vadeli olarak yapılan üretimlerle birlikte, Bitcoin’in değer artışı durumunda kara geçilebilmesi mümkün olabilir.

GMO, an itibariyle sahip olduğu zararı borsa operasyonları sayesinde dengelemiş durumda. Ancak Bitcoin’in yükselmesiyle zararındaki karı, sadece BTC ile kara dönüştürebilir konumda bulunuyor.

Güncel kripto para haberleri için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : Facebook, Telegram, Twitter 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.