Filecoin mainnet’ini önümüzdeki ay başlatacağını duyurdu

«

Filecoin mainnet’ini önümüzdeki ay başlatacağını duyurdu.

2017’deki ilk coin arzında milyonlarca dolar elde eden merkeziyetsiz veri saklama platformu Filecoin, mainnet’ini başlatmaya hazırlanıyor.

29 Eylül tarihli blog gönderisine göre Filecoin, kendi blockchain ağına tek seferde değil, aşama aşama taşınacak.

Gönderide “Bir blockchain başlatmak, karmaşık ve uzun bir süreç. Diğer çoğu ağ (Polkadot, NEAR dahil) gibi Filecoin de kademeli bir yaklaşım izleyecek. Farklı grup ve topluluklar, ağa zamanla taşınacak ve Mainnet Liftoff’u oluşturacak.” diye belirtildi.

Filecoin, şu anda ilk aşaması olan Mainnet Ignition’a doğru ilerliyor. Mainnet’in 15 Ekim’de başlatılması bekleniyor. Proje, daha sonra 19-23 Ekim arasında çeşitli hatıra etkinlikleri düzenleyecek.

Filecoin, 2017’deki ICO’sunda 257 milyon dolar elde etmiş, daha sonra geliştirme ve ilerleme konusunda bazı gecikmeler yaşamıştı. Proje, Şubat 2020’de mainnet’in yılın üçüncü çeyreğinde başlatılacağını açıklamıştı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *