Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,713.22
-490.54
Ethereum
$3,834.66
+75.83
Litecoin
$83.92
-0.98
DigitalCash
$30.01
-0.34
Monero
$142.95
+2.27
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.00
+0.36
Dogecoin
$0.17
-0

“Elon Musk’ın Asteroit Madenciliği Bitcoin’e Yarar”

0 332

“Elon Musk’ın Asteroit Madenciliği Bitcoin’e Yarar”

Winklevoss İkizleri, uzun vadeli Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında sıra dışı bir iddia ortaya attı. Bitcoin’in altından daha iyi bir değer varlığı olduğunu, Elon Musk tarafından projelendirilen asteroit madenciliğine bağladı.Barstool Sports’un kurucusu David Portnoy ile yaptığı röportajda Winklevoss ikizleri, altın arzı sabit olmadığı için Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım aracı olduğunu iddia etti:

“Gezegenimizin etrafında dolanan asteroitlerde milyarlarca dolarlık altın var. Elon Musk altın madenciliğine başlamayı planlıyor. […] Bu durum altın için ciddi bir sorun. Zira arzı Bitcoin gibi sabit değil.”

Portnoy, bu açıklamanın ardından, “Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz?” diye sordu ve Gemini kripto para borsasının kurucuları “evet” diye yanıtladı.

Bitcoin’in altından daha üstün olduğunu belirtirken “altın ‘boomer’lar içindir” ifadesini kullanan ikizler, BTC’nin “galaksideki tek sabit varlık” olduğunu eklediler.

Uzay madenciliği yeni bir fikir değil. 2016’da kurulan ve kâr amacıyla asteroitlerden maden çıkarmayı planlayan bir firma olan Planetary Resources, şirket veri sitesi Crunchbase’e göre şu ana kadar 50,3 milyon dolarlık fon elde etti. Firma daha sonra Ethereum odaklı blockchain firması Consensys tarafından satın alındı.

Uzay yolculuğu teknolojisinin daha da gelişmesiyle, gelecekte uzayda maden çıkarmak isteyen özel şirketler arasında rekabet görebileceğimiz tahmin ediliyor. CNBC, Mayıs 2018’de Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında bulunan madenlerin, “dünyadaki her birey için yaklaşık 100 milyar dolara eşdeğer bir servet” anlamına geldiğini yazmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.