Bitpay bitcoin ödemelerinde 3 saatlik kesinti yaşadı

«

Bitpay bitcoin ödemelerinde 3 saatlik kesinti yaşadı .

Dev kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, 22 Aralık’ta Bitcoin (BTC) ödemelerinde geçici bir kesinti yaşandığını doğruladı. BitPay Support’un 22 Aralık tarihli gönderisine göre şirket, yaklaşık 3,5 saat boyunca Bitcoin ödemelerini gerçekleştiremedi. Hizmet, doğu standart saatine göre 16:25’te düzeltildi. BitPay’in açıklamasından önce birçok kullanıcı, hizmetin kullanılamadığını bildirdi. Twitter üzerindeki bazı BitPay kullanıcıları, platformun Bitcoin ödemelerini tüm iş yerleri için erişilemez hale getirdiğini belirtti.

Twitter’daki bir başka kullanıcı ise, kesintiyi şöyle eleştirdi:

“API veri hizmetlerinizi çok seviyorum fakat bu sorunu düzeltmeniz gerek. BitPay’i boşverin ve btcpayserver’ı yükleyin.”

BitPay, 10 Aralık’ta üç yeni stablecoin için destek ekledi: USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX). Böylece Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH) ve Ether (ETH) için de destek sunan borsanın listelediği kripto para sayısı altıya ulaştı.

BitPay’in tartışmalı durumu

Şirkete göre Aralık 2019 itibarıyla dünya genelinde 30 bin iş yeri sahibi, BitPay hizmetini kullanıyor. BitPay, geçtiğimiz yıl yaşanan büyük kripto ayı piyasasına rağmen büyüme gösterdi. Şirket, 2018 yılında 1 milyar dolardan fazla işlem yürüttü. 2011 yılında Atlanta, Georgia’da kurulan BitPay, çoğu zaman tartışmalı olarak nitelendiriliyor. Bitcoin yerine Bitcoin Cash’in tanıtımını yapması ve bazı önemli müşterilerini kaybetmesine yol açan destek ve teknik sorunları nedeniyle BitPay, son yıllarda güvenilmez bir üne sahip oldu.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *