Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,041.09
+1077.3
Ethereum
$3,422.81
+39.13
Litecoin
$84.13
+1.93
DigitalCash
$33.08
+0.56
Monero
$140.46
+3.87
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$29.61
+0.16
Dogecoin
$0.13
+0.01

CME, CFTC’den Bitcoin Vadeli İşlem Kapasitesini İki Kat Artırmayı Talep Etti

0 231

Şikago Ticaret Borsası Grubu (CME), müşterilerinin açık Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını ikiye katlamalarına olanak sağlamak  için ABD yasa düzenleyicilerine talepte bulundu.

İki kat daha fazla açık pozisyon limiti

Nasdaq’ın 12 Eylül’deki haberine göre CME planlarını ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) sundu.

İşlem başarılı olursa tüm yatırımcıların aylık limitleri mevcut durumdaki bin sözleşme yerine 2 bin sözleşmeye yükseltilmesi bekleniyor.

Söz konusu adım Bitcoin vadeli işlere olan talebin giderek artması üzerine geldi. CME’nin işlem hacimleri düzenli olarak yeni rekorlar kırıyor.

Nasdaq’ın haberine göre CTFC, düşük riskli yatırım araçlarının limitlendirilmediğini resmi olarak belirtti. Bu nedenle, CTFC’nin de Bitcoin (BTC) seçeneklerine olan güveninin artmasıyla birlikte, CME’nin sıkı kontrollerini hafifletmek için bir anlaşma yapılabilir.

Şirketin sözcüsü “Bu müşterilere, kurumsal yatırımcılara ve son kullanıcılara daha rahat işlem imkanı ve bitcoin fiyat riskini önleme imkanı sunmamızın bir yolu daha.” diye belirtti.

Bitcoin vadeli işlemler sözleşmelerinin ilerleyişi

Ürününü Aralık 2017’de piyasaya süren CME, ilk Bitcoin vadeli işlemler işleticilerinden biri. O tarihten bu yana piyasa oldukça genişledi, özellikle de 2019’un ikinci yarısında toplam ilgide önemli bir artış görüldü.

Kurumsal yatırımcılar için denetimli alım satım ekosistemi Bakkt, yasal para yerine Bitcoin ile ödeme yapacak fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerini Eylül sonlarına doğru başlatacak.

Kripto para borsası Binance ise şu anda iki potansiyel vadeli işlemler alım satım platformunu test ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.