Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,215.60
-292.34
Ethereum
$2,958.10
+25.27
Litecoin
$68.52
+0.13
DigitalCash
$29.27
-0.11
Monero
$122.96
-0.7
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.73
-0.07
Dogecoin
$0.08
0

Bitcoin’in son düşüşüne göre hangi tedbirler alınmalı?

2 423

Bitcoin’in son düşüşüne göre hangi tedbirler alınmalı?

Bitcoin fiyatının 58.640 $’lık bir ATH’den düşüşünü nasıl anlamak gerekiyor. Kimi açıklamalar satış baskısındaki bir artış ve ardından spot borsalarda kademeli satışlar ile ilgili. Ancak, bu kan banyosunda, bu olayı başlatan tetikleyicilerin aslında sayısı çok fazla.Bunlar, gelecek için göz önünde bulundurulması gereken tetikleyicilerdir.

Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Düşüşün Arka Planı

Şunu bir düşünün. Popüler bir ölçüm olan BTC All Exchange Netflow (Tüm Borsalara Bitcoin Net Akışı), listelerde yükselen fiyatlara karşılık gelerek 37.000’e ulaştı. Burada, Pozitif Bitcoin Netflows, artan hacimde BTC girişi anlamına geliyordu. Düzeltmeden hemen önce 37.000’den fazla BTC en iyi borsaları doldurdu. Girişler maden havuzlarından, özel cüzdanlardan ve soğuk cüzdanlardan geliyordu. Ayrıca, son 7-10 yıldır aktif olmayan HODLerlar Bitcoin’lerini borsalara getirdi.

These metrics signaled Bitcoin's drop from ATH of $58330

BTC girişleri en son Ocak 2021’de bu kadar önemli ölçüde arttı. Aynı şeyi takiben kripto fiyatı 40.600 $’dan 34.000 $’a düştü. Aslında, Bitcoin net akışları, varlığın fiyatındaki düzeltmeleri geçmişte birkaç kez doğrulukla tahmin etmişti; Mart 2020 Kara Perşembe bu örneklerden biri.Tüm bu durumlarda, metriğin bulguları göz ardı edildi. Bu sefer de durum böyleydi.Bitcoin girişlerinin yanı sıra, stablecoin girişleri, ne olacağını öngören başka bir ölçümdü. Borsalara stablecoin girişi, BTC fiyatındaki artışla orantılı olarak arttı. Ayrıca, yeni Tether adreslerinin sayısı, geçtiğimiz günlerde yeni bir ATH’ye ulaştı. Ayrıca önceki ATH, Şubat ayının ilk haftasında idi.

These metrics signaled Bitcoin's drop from ATH of $58330

Daha fazla USDT adresi, borsaları tespit etmek için Bitcoin de dahil olmak üzere daha fazla sayıda kullanıcının fon etrafında hareket etmesiyle eşitlenebilir. Bu durum düşüş eğilimine katkıda bulunuyor.Traderlar arasında daha az popüler olan ilginç bir ölçüm, emtia spot endeksidir. Emtia spot endeksi ile Bitcoin arasında az bilinen bir doğrudan korelasyon olsa da, yatırımcı iştahı her ikisinde de ortaktır.

En önemlisi, emtialar, petrolden mısıra kadar her şeye yatırımcı iştahının patlamasıyla neredeyse 8 yıl içinde en yüksek seviyelere geldi. Aynı şey, Bitcoin için yatırımcı iştahının da zirvede olduğu bir zamanda geliyor.Metrikler – sıfır olmayan adreslerin sayısı, spot borsalardaki ticaret hacmi ve türev borsalardaki açık pozisyon- emtialara benzer şekilde yatırımcı iştahında doğrudan bir artış gösterdi. Aşırı açgözlülük bu sefer de düzeltmelere yol açtı.

2 Yorumlar
  1. […] son yedi günde yaşanan olaylarda, bunların da bir ilişkisi olduğu düşünülüyor. Sonuçta Bitcoin çoğu yatırımcı için nispeten riskli bir oyun olmaya devam ediyor ve geleneksel finans […]

  2. […] 13 Şubat 2021’de, CREAM DeFi’nin projesi olan IronBank, beş protokolü etkileyen bir flash-kredi saldırısı nedeniyle 37.500.000 $’dan fazla para kaybetti.Aynı zamanda, çok amaçlı bir DeFi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.