«

Bitcoin Fiyatının 40 Bin Doları geçti

Bitcoin (BTC) fiyatı 23 gündür ilk kez 6 Şubat’ta 40.000 doların üzerine çıktı. Ancak, analist Joseph Young’a göre bu sefer bu yükseliş, daha az kalabalık olan türev piyasası ve piyasa duyarlılığı ile çok daha sakin.

Analiste göre daha az kalabalık bir Bitcoin vadeli işlem piyasası, zirveye çıkan balinaların satış baskısı ve hızlı bir toparlanmanın kombinasyonu, BTC’nin bu sefer 40.000 doların üzerinde istikrar kazanmasına yardımcı olabilir.

Balinaların satışı bittikten sonra Bitcoin hızla iyileşti

29 Ocak’ta “Material Scientist” olarak bilinen anonim bir Bitcoin araştırmacısı ve analisti, “mega balina” emir akışının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. Bu, 1 milyon ila 10 milyon dolarlık alım satım emirleriyle uğraşan balinalardan gelen satış baskısının rekor seviyeye ulaştığı anlamına geliyor. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“BALİNALAR 40 BİN DOLARDAN BERİ SATTIKLARI HEMEN HEMEN HER ŞEYİ GERİ SATIN ALDI VE MEGA-BALİNALAR EMİR AKIŞLARINDA YENİ BİR ATH YAPMAK ÜZERE. DÜŞÜŞ TRENDİ BİTTİ BENCE. YAKINDA YENİ ATH, KAÇIRMAYIN!”

Balina emirleri ile Bitcoin alışveriş verileri. Kaynak: Material Indicators

Analiste göre Bitcoin’in fiyatı yeni bir destek alanı olarak 40.000 doları alırsa, BTC için oldukça olumlu bir kısa vadeli fiyat trendi oluşturacak. Bu, BTC’nin artık büyük balinalardan ve yüksek net değerli yatırımcılardan gelen muazzam satış baskısı olmadan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceği anlamına geliyor.

Joseph Young için yakın vadede, Bitcoin’in yükseliş yapısını koruyabilmesi için iki temel destek seviyesini koruması gerekiyor: 40.000 dolar ve 37.834 dolar.

Bu sırada, balina verilerini izleyen bir veri analizi platformu olan Whalemap’teki analistlere göre 37.834 ve 36.290 dolarlık bir balina desteğinde birleşim var.

Bitcoin 40.000 dolardan düşerse, bu iki destek alanı savunmak için kritik olacaktır. Bu iki seviyenin altında, muhtemelen kısa vadeli bir düşüş trendi ile sonuçlanacaktır. Analistler şunları söylüyor:

“BALİNA DESTEKLERİNİN BİRLEŞİMİ 37834 DOLAR -> 36290 DOLARDIR. DÜN, O BÖLGEDE DE YENİ BİR KÜME OLUŞTU. BU SEVİYELER, BTC’NİN O NOKTAYA ULAŞMASI DURUMUNDA KURTULMAK İÇİN GÜZEL BİR TEMEL SAĞLAMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE 39843 DOLAR DA BİRAZ YARDIM SAĞLAMALIDIR.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *