Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$63,391.26
+2538.56
Ethereum
$3,064.48
+92.26
Litecoin
$80.71
+1.5
DigitalCash
$28.91
+1.45
Monero
$116.83
-2.42
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.08
+0.78
Dogecoin
$0.15
0

Altcoin Çöplüğü Genişlemeye Devam Ediyor

0 456

Ethereum ağında oluşan altcoin çöplüğü hızla büyümeye devam ediyor. Ethereum ağı içerisinde basit ve hızlı bir şekilde oluşturulabilen ERC tokenler dolandırıcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

Ethereum ağında başlayan ve hızla yayılan altcoin çöplüğü birçok büyük ağa da sıçramış durumda. Son dönemler Etheruem,  Tron, Steller vb. ağlar alt yapısında oluşturulan altcoinler birçok yatırımcıyı mağdur etmeye devam etmekte. Oluşturulan kripto paralar üzerinde tasarlanan birçok proje için rahatlıkla gereksiz veya boş vaatler içeren ponzi oluşumlu projeler olduğunu söyleyebiliriz. Vaatleri düzgün görünen projeler için yapılan İCO satışları ise ya başarısız geçmekte yada satışlarda hedeflerine ulaşsalar bile projeye geliştirmeye devam etmemekte veya paylaşılan yol haritasına uygun adımlar atmamaktadır. Dolayısıyla yatırımcılarını da mağdur etmektedir.

Son 27 Gün içerisinde 50 yeni coin coinmarketcap’de listelenmiştir. Kısa bir göz gezdirme ile 2-3 kripto para haricinde diğer hiçbir kripto paranın daha önce adını bile duymadığınızı fark edebilirsiniz. Coinmarketcap’de listelenen bu kripto paralar için buz dağının görünen kısmı da diyebiliriz.
Coinmarketcap son dönemler de yaptığı seçiciliği ile birçok yeni kripto para borsasını ve dolayısıyla birçok coin’e de coinmarketcap listesinde yer vermemektedir. Fakat coinmarketcap’de listelenmemiş yüzlerce yeni altcoin de piyasayada. Piyasa yeni çıkmaya hazırlanan binlerce İCO ise yatırımcıların akıllarını çeşitli gelir vaatleri ile karıştırmaktadır. Yatırımcıların ponzi oluşumlu projelerden ve kendini kanıtlamamış güven vermeyen hacim çevirmeyen altcoinlerden uzak durmalarını öneririz.

Altcoin çöplüğü hakkında daha fazla bilgi için Selcoin’in altcoin çöplüğü hakkında hazırladığı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter  İnstagram

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.