Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,870.77
-71.88
Ethereum
$3,842.71
+94.76
Litecoin
$84.05
-0.69
DigitalCash
$30.19
-0.09
Monero
$142.61
+1.31
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.22
+0.67
Dogecoin
$0.17
-0

Altcoin Fiyatlarında Asıl Yükseliş Başlamadı

0 534

Altcoin Fiyatlarında Asıl Yükseliş Başlamadı.

Bitcoin (BTC) son bir ay içinde güçlü biçimde sıçrayıp 12.400 dolara kadar yükselmeyi başarmış olsa da, 2020 yılı asıl altcoin’lere yaradı.Gerek merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinin parlaması, gerekse volatilite yakalayarak yatırımcılarını sevindiren tokenler olsun, pek çok altcoin yüksek işlem hacmi ve artan fiyatları ile dikkat çekti.

25 Ağustos tarihinde NewsBTC sitesinde yer alan habere göre, altcoin fiyatlarında asıl yükselişe henüz şahit olmadık. Haberde savunulan görüş, altcoin’lerin asıl kozlarını daha oynamadıkları yönünde. Haberde altcoin’lerin gerçek güçlerini 2021 yılında gösterecekleri belirtiliyor.

Spot ışıkları Bitcoin’de  ama en büyük kazanç kapısı altcoin

Haberde Bitcoin’in; borsadan, altından, petrolden ve “gezegendeki neredeyse diğer tüm değer varlıklarından” daha iyi performans gösterdiği ifade edildi. Öte yandan kripto para uzmanları, yıllık yüzde 60 yatırım getirisi yakalayan Bitcoin’in kimi altcoin’ler karşısında zayıf kaldığını savunuyor.

Söz gelimi Chainlink (LINK), 2020’de yüzde 750 oranında değer kazandı. En popüler altcoin olan Ether (ETH), Bitcoin’in yakaladığı getirinin üç katına ulaştı ve yüzde 200 değerlendi.

DeFi popülerliği ile birlikte, altcoin piyasasının toplam hacmi, yıl boyunca yüzde 125’in üzerinde artış gösterdi. Haberde iddia edilene göre, Coinbase’de listelenen herhangi bir altcoin’i satın alan kişi, ortalama yüzde 50 veya daha fazla getiri elde etti.

Altcoin’lerin asıl yükselişi daha başlamadı

Kripto para analisti Beachain tarafından Twitter üzerinden paylaşılan değerlendirmede, asıl altcoin sezonunun gelecek yılın ilk aylarında başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Analist bu sözünde o kadar iddialı ki, “BTC fiyatı 300.000 doların üstüne çıksa bile, yine de altcoin’lerin daha fazla kazandıracağını” düşünüyor.

En yüksek piyasa değerine sahip altcoin olan Ether ve Ripple (XRP) grafiklerini analiz eden trader, altcoin partisi “gelecek yıldan önce başlamayacak” ifadesini kullandı.

DeFi protokollerine para yağdı

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine kilitlenen varlıkların toplam değerinde yeni bir rekor kırıldığı belirtildi. DeFi Pulse tarafından paylaşılan verilere göre, DeFi protokollerine kilitlenen toplam meblağ 6,88 milyar dolara ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.