Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Waves Rusya’nın İlk Kripto Teminatlı Kredisini Destekleyecek

0 406

Waves Rusya’nın İlk Kripto Teminatlı Kredisini Destekleyecek

Rusya’da ticari bir banka olan Expobank, iddiaya göre ülkenin ilk kripto para destekli kredisini oluşturdu.Yerel haber ajansı Kommersant’ın 19 Ağustos tarihli haberine göre Expobank, krediyi Waves (WAVES) token tabanlı bir bireysel banka kredisi oluşturarak sağladı.

Waves CEO ve kurucusu Alexander Ivanov, haberi bir gönderiyle doğruladı ve kredinin teminat olarak Waves kullandığını belirtti.

Habere göre yerel girişimci Mikhail Uspensky, yeni krediyi geçtiğimiz günlerde kullandı. İş adamı, Waves token’larını tutmayı ve satmamayı planlıyor. Waves, son 24 saat içerisinde yüzde 5 değer kaybetti ve çeviri yayın saati itibarıyla 4 dolar civarından işlem görüyor.

Bazı hukuk uzmanları, bu tür bir kredinin Rus yasaları kapsamında kabul göreceğini düşünse de büyük bir belirsizlik mevcut.

Hukuk şirketi Vegas Lex’in avukatı Kirill Nikitin, Rusya’da kripto varlık dolaşımının hala büyük bir belirsizlik içinde olduğunu söyledi. Özellikle de hangi tür kripto işlemlerin meşru olduğuyla ilgili hala büyük soru işaretleri bulunuyor.

Bu durum, Rusya’nın geçtiğimiz günlerde kabul ettiği ve kripto ödemeleri yasaklayan yeni kripto yasasıyla ilgili. 2020 sonlarında geçmesi planlanan bir başka yasayla duruma daha fazla açıklık getirilmesi bekleniyor.

Bazı uzmanlar ise ödemeyle ilgili bir araç olmadığı için Waves token’larının Rusya’da yasal olarak kullanılabileceğini düşünüyor. Waves destekli banka kredisine danışmanlık sağlayan avukat Yuri Brisov, “Ödeme amaçlı token’ların dolaşımıyla ilgili bir kısıtlama yok.” diye belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.