Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,713.22
-490.54
Ethereum
$3,834.66
+75.83
Litecoin
$83.92
-0.98
DigitalCash
$30.01
-0.34
Monero
$142.95
+2.27
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.00
+0.36
Dogecoin
$0.17
-0

Tayland, 1 Nisan İtibariyle Kripto Para Ödemelerini Yasaklıyor

0 248

Kripto paralarla en çok ilgilenen ve çalışmalar yürüten Asya ülkelerinden biri olan Tayland, 1 Nisan tarihi itibariyle kripto para ödemelerini yasaklama kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte şirketler artık müşterilerinden çeşitli kripto varlıkları ödeme olarak kabul edemeyecekler.

Çin’in kripto paralara olan ağır yasaklarının ardından madencilerin en çok uğradığı noktalardan biri de Tayland olmuştu. Ülkede büyük bir 2. el madencilik ekipman ticareti ve madencilik girişimleri patlaması yaşanırken ödemelerde gelen bu yasaklama yatırımcıları şaşırttı. Ülkenin menkul kıymetler ve borsa komisyonu tarafından alınan bu karar 1 Nisan tarihiyle birlikte yürürlüğe girecek.

Kara Para Aklama Şüphesiyle Yasak Geldi!

Tayland tarafından alınan bu kararın arkasında kara para aklama şüphelerinin olduğu düşünülüyor. Ülkede hali hazırda bazı şirketlerin kripto para ödemeleri ile kara para akladıkları tespit edilmişti. Bu durumun daha da büyümesini engellemek amacıyla da yetkililerin kripto para ödemelerini tamamen yasaklama kararına gittikleri belirtiliyor.

Ülkede alınan bu karar Tayland’ın kripto paralara karşı katı bir tavır takındığını göstermemekte. Bundan önce kripto paralar ile bir düzenleme yayınlayan yetkililer, yüzde 7 KDV, yüzde 15 de stopaj vergisi kuralları getirmişlerdi. Buna ek olarak, ülkede kripto paraların yasal bir zemine oturtulmaları yönünde çalışmalar halen devam ediyor.

Abramoviç’in Yatırım İddiaları İle Göztepe Fan Token Uçuşa Geçti!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.