PlusToken Davasında 27 Kişi Daha Göz Altına Alındı

«

PlusToken Davasında 27 Kişi Daha Göz Altına Alındı

Kripto para sektöründeki en büyük dolandırıcılıklardan biri olan PlusToken’ın hikayesi, onlarca şüphelinin göz altına alınmasıyla birlikte yeni bir dönüm noktasına geldi.27 PlusToken çekirdek ekibi üyesi, 30 Temmuz tarihli habere göre Çin polisi tarafından göz altına alındı.PlusToken dolandırıcılığında kaybedilen toplam miktarın 5,7 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Haberde soruşturmacıların 82 çekirdek üyeyi daha göz altına aldığı belirtiliyor.Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, bir gönderisinde sahip anahtarının çoktan yakıldığını bu nedenle teknik olarak dolandırıcılık yapılamayacağını söyledi. PlusToken, kripto tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından biri oldu. Proje, ilk olarak yüksek getiri sağlayan, Güney Kore merkezli bir borsa olarak ortaya çıktı. Birkaç milyon katılımcının yatırımlarını çekememelerinin ardından tüm faaliyetin bir dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *