Eşler arası Bitcoin (BTC) pazar yeri Paxful, 14 Temmuz’da platformun işlem hacminde bir başka artış yaşandığını, 4,6 milyar dolar sınırına ulaşıldığını ve cüzdan kayıtlarının 4,5 milyonu geçtiğini duyurdu.5. yıl dönümüne yaklaşan Paxful, 2020 yılının sonuna kadar platforma iki milyon kullanıcının daha kaydolacağını öngörüyor.

Yeni piyasalar büyük rol oynuyor

Paxful CEO’su Ray Youseff, gelişmekte olan ülkelerde yeni piyasaların platformun büyümesinde büyük bir rol oynadığını açıkladı. Youseff, “Verilerimize baktığınız zaman, bu yılki hacme Afrika’da Nijerya, Gana ve Kenya’nın öncülük ettiğini görüyorsunuz. Dördüncü sırafa yer alan ülke Kamerun’da 2020 yılı için şimdiye kadarki işlem hacmimiz ise 5 milyon dolar.” diye belirtti. Youseff, Paxful’un Hindistan kripto piyasasında da 2019’dan beri önemli bir artış gördüğünü, işlem hacminin 2020’de yüzde 883 artarak 2,2 milyon dolardan 22,1 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

COVID-19’un etkileri

CEO, koronavirüs salgınının platformun büyümesine bazı etkileri olduğunu söyledi. Yatırımcılar, birikimlerini korumak için geleneksel olmayan varlık sınıflarına daha fazla ilgi gösterdi.  Youssef, “COVID-19 salgını platform üzerindeki kripto para kullanımını ve özellikle de geleneksel olmayan varlık sınıflarına ilgiyi etkilese de, sürekli büyümenin daha çok dünyayı etkisi altına alan mali istikrarsızlığın sonucu olduğunu düşünüyoruz.” diye açıkladı.