Mitsubishi Değerli Maden Ticaretinde Blockchain Teknolojisini Deneyecek

«

Mitsubishi Değerli Maden Ticaretinde Blockchain Teknolojisini Deneyecek

Mitsubishi Corporation’ın maden ve mineral kaynağı alım satım yan kuruluşu Mitsubishi Corporation RtM Japan Ltd, değerli maden alım satımı için ECO adlı bir blockchain platformu başlattı.Mitsubishi ve Amerikan blockchain şirketi Skuchain ortaklığında geliştirilen platform, Skuchain’in blockchain tabanlı tedarik zinciri yönetimi ve finans için EC3 platformu üzerinde inşa edildi.

Resmi duyuruya göre ECO, fatura ve onay üreterek ve yöneterek taraflar arasında maden alım satımını kolaylaştıracak. Mitsubishi, başlangıçta yalnızca “en değerli müşterileri” platforma geçirecek olsa da, ECO’yu yakında tedarik zinciri sisteminin daha geniş bir kısmını kapsayacak şekilde genişletmeyi ve uygulamayı planlıyor.

Taraflar, ECO platformunu kullanarak ticaret belgelerini imzalayabilecek ve blockchain’e yükleyebilecek. İmzalanan belgeler diğerleriyle gerçek zamanlı olarak paylaşılabilecek ve açıklanması istenmeyen ticari olarak hassas bilgiler gizlenebilecek.Şirket, maden alım satım sektöründe diğer kritik tedarik zinciri sorunlarını çözmek için ECO platformuna gelecekte daha fazla özellik ekleyeceğini açıkladı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *