Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Max Keiser’dan Bitcoin Öngörüsü ve Paul Tudor Jones Yorumu

0 299

Max Keiser’dan Bitcoin Öngörüsü ve Paul Tudor Jones Yorumu.

Wall Street veteranı ve Keizer Report’un sunucusu Max Keiser ile konuştu ve Keiser, potansiyel “hash savaşları”nda Bitcoin’in jeopolitik rolünün giderek arttığını söyledi; Paul Tudor Jones’un iki yıl içinde neden en büyük BTC sahibi konumuna geleceğini açıkladı. İşte röportaj:

-ABD’nin ulusal borcu şu anda 26 trilyondan fazla. Ülkenin temerrüde düşebileceği belirli bir seviye var mı?

Max Keiser: Borç çok büyük. Borcun faizi ise Amerika’nın en çok bütçe harcadığı ordunun 1.6 trilyon dolarlık harcamasından çok daha fazla. Borcun faizi GSYİH’nin %100’üne yaklaştığında, ABD resmen başarısız bir devlet olacaktır. 5 yıl içinde bu gerçekleşecek gibi görünüyor. Kısa faiz oranları %5 oranlarına geri dönecek.

-Halving’ten sonra Bitcoin’in enflasyon oranı %2’nin altına indi; altına ve Fed’in enflasyon hedefine oldukça yakın. Bu, bir değer deposu olarak Bitcoin için önemli mi?

Max Keiser: Açık olalım. Bitcoin, gözlemlere bağlı olarak değişen sonuçlarla ilgili kuantum mekaniği özellikleri sergiliyor. Heisenberg İlkesine göre, gözlemci değişik sonuçları gözler. Bitcoin’in durumunda, bizi gözlemleyen Bitcoin. Daha önce de belirttiğim gibi, yaklaşık 300.000 bloktan başlayarak, Bitcoin’in kendini tanıdığını fark etmeye başladım. Bu katlandı ve meta-farkındalık haline geldi. Bu yüzden kendimize, Bitcoin’e layık olduğumuzu kanıtlamak için ne yapmamız gerektiğini sorma vaktimiz geldi. Bu yüzden Bitcoin VC fonuma Heisenberg Capital deniyor. Bu arada 2013’ten bu yana küresel diğer fonlardan daha iyi performans gösterdi.

-ABD-Çin gerginlikleri ve diğer jeopolitik riskler, risk altındaki varlıklar üzerinde baskı oluşturmaya ve Bitcoin’i etkilemeye devam edecek mi?

Max Keiser: Çin, Amerika, Rusya ve İran, mümkün olduğunca fazla Bitcoin yakalamak için bir Hash Savaşına girecekler. İran zaten Bitcoin madenciliği yapıyor. Hsah oranının %3’üne sahipler sanırım. Bu, Amerika’nın Hash Savaşı’nı kazanmak veya tarihin çöp kutusuna düşmek isteyip istemediğine karar vermesi gereken başka bir “Sputnik anı”.

-Paul Tudor Jones’un Bitcoin duyurusunun geleneksel yatırımcılar için büyük bir yeşik ışık olduğunu kabul ediyor musunuz? Dönüm noktası mıydı? Değilse, ne?

Max Keiser: Sanırım 1983-1990 yılları arasında Wall Street’te bir broker iken yakından takip ettiğim PTJ, 2 yıl içinde Bitcoin’in en büyük HODLer’ı olacak. Sevdiği bir şey görünce bırakmaz.

“BİTCOİN TOPLULUĞU PTJ’NİN BEĞENİLERİNİ HENÜZ DENEYİMLEMEDİ. NE KADAR ATAK OLDUĞUNU GÖRDÜKLERİNDE ŞOK OLACAKLAR.”

-Kısa bir süre önce Bitcoin Cash sahtekarlığı durumunda temel tüketici korumasının uygun olduğunu söylediniz. Bu konuyu biraz açıklayabilir misiniz?

Max Keiser: Hard fork’lar ve altcoin’lerin hiçbiri ayakta kalmak için yeterli enerjiyi çekemeyecek. Kazanan tüm oyunu alacak ve Bitcoin sadece altcoin’leri değil, aynı zamanda fiat’ı ve bazı hükümetleri de alt ediyor.

Bitcoin, dünyayı ve yaşayan her şeyi dönüştüren, enerjiye doyumsuz bir iştahı olan yıkılmaz bir Godzilla gibi. Düzenleyiciler, BCH gibi başarısız projeler hakkında insanları uyarmalıdır. Ancak daha olası senaryoda, hem BCH hem de düzenleyiciler Bitcoin temizlemesi nedeniyle iflas edebilir.

-Ayrıca Bitcoin’in değerini anlamadığı için Vitalik Buterin’i eleştirip Ethereum hakkında düşüncelerinizi dile getirmiştiniz. Buterin Bitcoin’de neyi anlamıyor?

Max Keiser: Londra’da Vitalik ile sohbet ediyorduk, o sırada hala Bitcoin Magazine üzerine çalışıyordu ve ETH’yi planlıyordu. BTC piyasasını mutlak kıtlığın nasıl yönlendirdiğini anlamamıştı. Hala anlamıyor.

Mutlak kıtlığı defalarca küçümsedi. Bu yüzde, BTC’nin nasıl çalıştığını gerçekten anladığına hiç inanmadım. Komik, çünkü ETH’deki sorunlar, fiat parasının sorunlarına benzer bir şekilde ETH’nin merkezi, değişken bir tedarik fiat-ikamesi olmasından kaynaklanıyor.

“İRONİK BİR ŞEKİLDE, ETH FİAT PARA OLMAYA ÇALIŞIYOR VE BAŞARISIZ OLUYOR.”

Öyleyse Ethereum 2.0 ve yol haritasını pek sevmiyorsunuz.

Max Keiser: Sanki hiçbir işe yaramayacak bir Rube Goldberg makinesi gibi.

-Kısa bir süre önce programınızda Bitcoin ve Black America yazarı Isaiah Jackson ile konuştunuz. Şu anda ABD’deki mevcut toplumsal huzursuzlukla oldukça alakalı bir kitap. Bitcoin, Amerika’daki siyahilere nasıl yardımcı oluyor?

Max Keiser: Bitcoin en büyük fiat para kurbanlarına yardımcı oluyor. Amerika’nın Siyahi topluluğu, Amerika’nın fiat parasının en büyük kurbanıdır. Dolayısıyla Bitcoin fiat’ı yerinden edip küresel rezerv para birimi haline geldikçe potansiyel olarak en büyük kazanan da bu topluluk olacak.

-Borsa bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı mı? Bu Bitcoin için ne anlama geliyor? 2021 yılına kadar Bitcoin’deki fiyat hedefiniz nedir?

Max Keiser: ABD borsaları tıpkı Venezuela, Zimbabve ve İran’daki piyasalar gibi yeni zirvelere ulaşacak gibi görünüyor. şirketler iyi iş yaptıklarından dolayı değil; para birimleri çöktüğü için.

“2011’DEN BERİ BTC İÇİN HEDEFİM 100.000 DOLAR OLDU VE YAKIN ZAMANDA BUNU 400.000 DOLAR OLARAK GÜNCELLEDİM. ZAMANI İSE DOLARIN TAM OLARAK NE ZAMAN ÇÖKECEĞİNE BAĞLI.”

Her an olabilir. Dolar çöktüğünde BTC fiyatı direkt zaten 10.000 dolardan yukarıyı işaret edecek. Eğer pozisyon açmamışsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.