Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,224.66
-644.7
Ethereum
$3,533.71
+22.58
Litecoin
$78.69
-0.57
DigitalCash
$25.93
-0.36
Monero
$172.83
+0.24
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.34
-0.08
Dogecoin
$0.14
-0.01

İngiltere’den Kripto Para Birimlerine Bir Ret Daha!

0 546

İngiltere’den Kripto Para Birimlerine Bir Ret Daha!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) bir kez daha reddetti. Bailey, Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olduğunu görmekte zorlandığını belirtti.

Pazartesi günü İngiltere Merkez Bankası, halktan insanlarla bir soru cevap oturumu düzenledi ve Başkan Bailey burada bir açıklama yaptı:

“Dürüst olmalıyım, Bitcoin’in içsel değer dediğimiz şeye sahip olduğunu görmek zor, İnsanların istediği anlamda dışsal bir değeri olabilir.”

Bailey ayrıca, BTC’yi bir ödeme aracı olarak kullanan perakende kullanıcılarını uyarmakta hızlı davrandı. Çünkü insanların ödemeler için BTC kullanması onu “çok tedirgin etti”. Bailey ayrıca kripto paranın fiyat oynaklığına ve “belirsiz” değerine de dikkat çekti.

Ödeme Aracı Olarak Kullanılmasına da Karşı Çıkmıştı

Daha önce BTC hakkındaki görüşlerini dile getirmiş ve stablecoin, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleneksel ödemeler için bir kullanım aracı olarak kullanılmasını reddetmişti. Bailey, kripto para kullanmanın halk için zor ve uygunsuz olduğuna ve perakende kalabalığın çoğunun hala dijital para birimlerinin kullanımını anlamadığına inanıyordu.

Bu önceki tartışmada, düzenleyicilere stablecoin düzenleyen standartları güncellemeleri ve netleştirmeleri için bir G20 yetkisi çağrısında bulunmuştu. Konuşma sırasında Bailey, İngiltere merkezli stablecoin’in pound tarafından desteklenmesinde ve şu anda İngiliz bankalarına uygulanan standartları karşılaması gerektiğinde ısrar etti.

Bu arada, iki gün önce İngiltere Bankası, Kanada, Avrupa, Japonya, İsviçre ve ABD’den diğer merkez bankalarına katılarak, her bir ulusun CBDC’lerinin mevcut para biçimleriyle nasıl bir arada var olabileceğini ve bunları nasıl tamamlayabileceğini ve teşvik edebileceğini belirten bir rapor üzerinde işbirliği yapmak istediğini duyurmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.