Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

Binance Kripto Türev Borsası FTX’E Stratejik Yatırım Yaptı

0 357

Binance Kripto Türev Borsası FTX’E Stratejik Yatırım Yaptı .

Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın ikinci en büyük kripto borsası Binance, kripto türev borsası FTX’e stratejik yatırım yaptı. Binance, 20 Aralık tarihli duyuruya göre FTX’ten hisse satın aldı ve borsanın kendi kripto parası FTX Token için de uzun pozisyon aldı. Binance’in desteği, stratejik iş birliği kapsamında FTX ekosisteminin sürdürülebilir gelişimine katkı sağlayacak. Binance, yapılan yatırımın miktarını açıklamadı fakat FTX ve Alameda Research kurucusu Sam Bankman Fried, Bloomberg’e yaptığı açıklamada yatırımın ”on milyonlarca” değerinde olduğunu söyledi. Fried, bu adımın FTX’e milyonlarca dolar değer katacağını ileri sürdü. Binance’in yatırımı ve stratejik danışmanlığı, FTX’in faaliyetlerinde bağımsızlığını korurken büyümesini sürdürmesine yardımcı olacak. Türev borsası 2019 yılının başlarında kuruldu ve çeşitli kripto varlıklar için dönemsel ve daimi sözleşmeler, kaldıraçlı token’lar ve borsa dışı hizmetler gibi profesyonel türev alım satım ürünleri sunuyor.

FTX, günde yaklaşık yarım milyar dolarlık işlem yürütüyor.FTX, stratejik ortağı olarak Binance’e mevcut likiditesi ve kurumsal ürün teklifleri konusunda destek olacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şöyle bir açıklamada bulundu:

“Profesyonel yatırımcı geçmişine sahip FTX ekibinde biraz da kendimizi görüyoruz. Kripto türev piyasalarında gelecekte önemli bir oyuncu olacaklarına inanıyoruz.“

Binance genişliyor

Binance’in geçtiğimiz aylarda başlattığı Bitcoin vadeli işlem ürünü, Ekim ayında diğer platformlarda durum pek de iç açıcı değilken 700 milyon dolar işlem hacmi rekorunu gördü.Borsa, ABD merkezli hizmeti Binance.US’i Eylül ayında başlattıBinance, geçtiğimiz günlerde Latin Amerikalı müşterileri için yasal para ödemelerini başlatacağını duyurdu. İlk olarak Arjantin Pesosu ve Brezilya Reali ile işlem yapılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.