Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,795.46
+3176.18
Ethereum
$3,352.93
+161.68
Litecoin
$69.97
+0.02
DigitalCash
$27.15
+1.57
Monero
$159.23
+2.45
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$23.01
+0.66
Dogecoin
$0.12
+0.01

Yearn Finance, Cover Protocol ile Yolları Ayırıyor

0 631

Yearn Finance, Cover Protocol ile Yolları Ayırıyor.

Bugün yapılan bir duyuruya göre Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırıyor.

Yearn Finance, ikisi arasındaki birleşme sürecinin sona erdiğini duyurdu ve zaten Cover koruması almış olan yVault mevduat sahiplerinin bundan etkilenmeyeceğini açıkladı.Yukarıda belirtilen birleşme, ilk olarak Kasım 2020’de duyuruldu ve Cover, Yearn ürün paketi için kapsama sağlayıcısı olmayı amaçlıyordu. İki protokoldeki geliştiriciler, başlangıçtan beri birlikte çalışıyorlardı. O sırada Yearn Finance, iki taraf için de iş birliğinin doğal bir şekilde gerçekleştiğini bildirmişti.

Yearn Finance, Cover hack’inin ardından bu kararı vermiş olabilir

Birçoğu bu birleşimin sinerjisinin hem protokollerin hem de DeFi ekosisteminin kullanıcıları için yararlı olacağını tahmin ederken Cover’ın hacklenmesi, bu olumlu düşüncelere bir son verdi.Cover Protocol, 28 Aralık’ta saldırıya uğradı ve sonsuz bir coin basımı, COVER token’ının fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Daha sonra Grap.Finance adlı “beyaz şapkalı” bir bilgisayar korsanı, hack’in sorumluluğunu üstlendi ve o sırada 3 milyon doları aşan tüm çalınan fonları iade etti.Ancak olaydan sonra birçok kullanıcı Cover Protocol’e olan inancını kaybetti. Yearn Finance de protokole yönelik inancını kaybetmiş görünüyor. Proje, iş birliğinin sonlanmasının ardında ne olduğunu açıkça belirtmezken Yearn’ün kurucusu Andre Cronje, Twitter’da aşağıdaki açıklamaları yaptı:

“ŞAHSEN, BUNU GÖRMEK ÇOK ÜZÜCÜ. COVER EKİBİNE BÜYÜK SAYGIM, GÜVENİM VE İNANCIM VARDI. DERSİMİ ALDIM. ONLARA BİR DAHA GÜVENMEYECEĞİM.”

Duyurunun ardından COVER, sert bir düşüş yaşadı. Yazım sırasında %38’lik bir düşüş ile 572 dolardan işlem görüyor. Sabah saatlerinde 800 ve 900 dolar aralığında işlem görüyordu.

Bu sırada bazı kullanıcılar Yearn Finance’in bu kararını desteklediğini bildirdi. Birçok kullanıcı, Cover hack’inden zarar görmüştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.