Warren Buffet’ın kayıp kripto parasının gizemi çözüldü

«

Warren Buffet’ın kayıp kripto parasının gizemi çözüldü .

Günlerdir kripto topluluğunu meşgul eden gizem nihayet çözüldü. Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini hiçbir zaman öğrenemeyebiliriz fakat, Bitcoin (BTC) tarihinin en büyük ikinci gizemini nihayet çözdük: Justin Sun’ın Warren Buffett’a hediye ettiği Bitcoin’lere ne oldu?

Sun, Buffett ve Bitcoin hikayesi

Justin Sun, Warren Buffett ile geçirdiği çok tartışılan öğle yemeğinde, kriptoya şüpheyle yaklaşan milyardere içinde Bitcoin ve Tron (TRX) gibi kripto paraları bulunduran bir Galaxy Fold telefonu hediye ettiğini ileri sürdü. Milyarder, CNBC ile geçtiğimiz günlerde yaptığı röportaj sırasında kripto paralara karşı olumsuz tavrını tekrar sergilemiş ve kripto para sahibi olmadığını, hiçbir zaman da olmayı düşünmediğini, kripto paraları ”değersiz” bulduğunu söylemişti.

Blockchain kanıtlıyor mu?

Hemen ardından kripto topluluğu, Justin Sun’ın iddiasının gerçekliğini sorgulamaya başladı. Warren Buffett’a kripto para hediye ettiyse, Buffett nasıl kripto para sahibi olmayabilir? Neyse ki Sun’ın iddialarının gerçekliği kanıtlanabilir. Tek yapılması gereken, blockchain tabanlı kanıtlara göz atmak: Tabi ki blockchain ağı, yalnızca belirli bir miktar kripto paranın belirli adreste bulunduğunu kanıtlıyor. ”Warren Buffett” isimli kişinin, bu kripto paraların gerçek sahibi olduğunu kanıtlamıyor.

Justin Sun karşıtları, biri çıkıp durumu ve Sun’ın itibarını kurtarana kadar tartışma sayesinde koz elde etmiş oldu.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *