Vitalik Buterin’den, Binance CEO’suna “Büyük Düşün” Uyarısı

«
Vitalik Buterin'den Bitcoin ve Ethereum'u Karşılaştırması BTC Hesap Makinesi Gibi, ETH Akıllı Telefonu Gibi

Vitalik Buterin’den, Binance CEO’suna “Büyük Düşün” Uyarısı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, mevcut finansal krizin, Bitcoin’in ortaya çıkmasına vesile olan 2008 Küresel Finansal Krizinden çok farklı olduğunu ve kripto topluluğunun buna göre kendini ayarlaması gerektiğini söyledi. 3 Haziran’da Twitter üzerinden mesaj paylaşan Buterin, Bitcoin’in en çok övünülen yanlarının bu kez ortaya çıkamadığını söyledi.

Salgın ve protestolar

Ethereum (ETH) kurucu ortağı, 2020’nin 2008/2009 yılındaki finansal krizin tekrarı olmadığını söyledi. Tam tersi düşünceyi savunan bir tweet attı: “Bu bir ‘virüs’, ‘epistemoloji’ ve ‘zorbalık’ krizidir.”

Enflasyonla ilgili Bitcoin beklentileri konusunda farklı düşündüğünü söyledi.

Evet, para basan makineler ‘brrrrr’ diye çalıştı. Ancak bu olay yaşananların nispeten küçük bir kısmı. Üstelik enflasyon hala *aşağı iniyor*, yukarı çıkmıyor.

Buterin, Bitcoin ile geleneksel varlıklarla olan ilişkiyi de paylaştı. Mart ayında S&P 500 borsasında yaşanan düşüşün grafiğini gösterdi, aynı zamanda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerinin de yüzde 50’den fazla düştüğünü ilan etti.

Zamana ayak uydurun

Buterin, topluluğa Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun benimsediği zihniyetin ötesine geçme konusunda tavsiyede bulundu.

CZ, “Bitcoin barışçıl protestodur” şeklinde tweet atmıştı.

“Bir adım öne çıkacağım ve bunu doğrudan söyleyeceğim: bu anlayış [CZ’nin tweet’ini kastediyor] tam olarak şu anda ötesine geçmemiz gereken şeydir. PARA REFORMU TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİLDİR.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *