Uzmanlar Uyardı: Bir Sonraki Bitcoin Rallisi Çok Farklı Olacak

«

Uzmanlar Uyardı: Bir Sonraki Bitcoin Rallisi Çok Farklı Olacak

Kripto para borsası Gemini’nin milyarder kurucusu Cameron Winklevoss, bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa piyasasının çok farklı olacağını öne sürdü.Winklevoss, bundan önce yaşanan yükseliş süreçleriyle karşılaştırıldığında, günümüzde daha fazla sermaye, altyapı ve daha iyi projelerin ekosistemde yer aldığını belirtti.

Winklevoss şöyle konuştu:

“Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasası önemli ölçüde farklı olacak. Bugün, 2017’ye göre çok daha fazla sermaye, beşeri sermaye, altyapı ve yüksek kaliteli proje mevcut. Tüm fiat para politikalarının ileride yaşayacakları enflasyondan bahsetmiyoruz bile. Kemerlerinizi bağlayın!”

Çeşitli veri kaynakları da, kripto para piyasasında yatırımcılar tarafından tutulan sermaye miktarında önemli artışa işaret ediyor. Öte yandan büyük kripto para borsaları, piyasanın altyapısını iyileştirerek daha fazla düzenleyici kurala uygun hale geldi.

Sermaye Bitcoin piyasasına akıyor

İki veri, özellikle Bitcoin fiyatının yükselişine daha fazla para ayrılabileceğini gösteriyor. İlk olarak, Tether’in (USDT) piyasa değerinin 10 milyar doları aşması. İkincisi ise, Grayscale Investments tarafından yönetilen varlıkların (AUM) yeni rekora ulaşması.

Tether (USDT) market capitalization hits $10 billion

Tether (USDT) piyasa değeri 10 milyar dolara ulaştı. Kaynak: CoinMarketCap

Yatırımcılar, özellikle düzenleyici belirsizliği olan ülkelerde, kripto varlıkların ticaretinde stablecoin’lere güveniyor. Tether’ın toplam piyasa değerindeki hızlı artış, kripto para borsalarına daha fazla para dağıtılması ihtimalini artırıyor.Diğer taraftan Grayscale’in yönetimi altındaki dijital varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesine, yaklaşık 5,1 milyar dolara ulaştı.

Grayscale AUM reached $5.1 billion

Grayscale AUM 5,1 milyar dolara ulaştı. Kaynak: Grayscale

Grayscale CEO’su Barry Silbert şunları söyledi:

“2013’te Bitcoin yatırım fonu başlattığımız için herkes bizim deli olduğumuzu düşünmüştü. Şimdi bize bir daha baksınlar…”

Kripto para altyapısı gelişiyor

2020 yılı içinde, Office of the Comptroller of the Currency (Para Birimi Saymanlık Ofisi, OCC) tarafından ABD bankalarına dijital varlık saklama izni verilmesi önemli bir gelişme olarak kayda geçti.

JPMorgan da ABD’deki en büyük spot borsalardan Gemini ve Coinbase’i müşteri olarak kabul etti. Bu sayede borsa ve kullanıcıları etkileyen bankacılık korkusu azalmış oldu.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *