TOP 10 Bitcoin Maksimalisti Ülkeler Sıralaması Şaşırttı

«

TOP 10 Bitcoin Maksimalisti Ülkeler Sıralaması Şaşırttı

Dünya çapında kripto para ilgisini gösteren etkileşimli bir haritaya göre, Bitcoin aramalarının en çok Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde yoğunlaştığı ortaya çıktı.

Blockchaincenter.net’te paylaşılan haritaya göre, Google Arama Trendleri verileri Bitcoin’in (BTC) en çok Afrika’da egemen olduğunu gösteriyor. Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), IOTA, Litecoin (LTC), Monero (XMR), XRP ve Tron (TRX) gibi kripto para birimleri arasında Bitcoin, Kenya’da yüzde 94,7 civarında ilgi görüyor. Nijerya ve Güney Afrika ise sırasıyla yüzde 89,4 ve 89 gibi yüksek oranlara sahip.

Top 10 Most Bitcoin Maximalist Countries

Kaynak: Blockchaincenter.net

Kripto parayı bağrına basan Afrika

Veriler, Afrika ülkelerinin gelecekte kilit kripto para oyuncusu olabileceklerini gösteriyor. Nijerya Temsilciler Meclisi’nin konuşmacısının Temmuz 2019’da kripto para birimleri için önemli bir yasal çerçeve çağrısında bulunduğunu bildirmişti.Güney Afrika ise, bölgedeki kripto para kullanıcıları bakımından yüzde 13 ile en yüksek seviyede. Nisan ayında ülkenin mali düzenleyicisi, kripto varlıkların ve sanal para birimleriyle ilgili etkinliklerin “artık düzenleyici sınırın dışında kalamayacağını” belirten bir yasa tasarısı yayımladı.

Pandemiye Bitcoin ile yanıt

Güney Amerika’da ise “Bitcoin maksimalisti” olan dört ülke listeye girdi. Brezilya, BTC’ye yüzde 92,6 ile en çok ilgi duyan ülke iken, hem Şili hem de Ekvador yaklaşık yüzde 89 oran yakaladı. Arjantin ise yüzde 87,7 ile bölgedeki ilk on arasında en düşük orana sahip.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *