Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,957.55
+2918.46
Ethereum
$3,362.09
+169
Litecoin
$70.54
+0.83
DigitalCash
$26.93
+0.86
Monero
$157.65
+1.04
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.99
+0.63
Dogecoin
$0.12
+0.01

Tom Lee’den Altın, Bitcoin ve Dolar Tahminleri

0 530

Tom Lee’den Altın, Bitcoin ve Dolar Tahminleri

Fundstrat analisti ve yöneticisi Tom Lee, Bitcoin’in inanılmaz boğa koşusunun daha yeni başladığını düşünüyor. Usta analiste göre, zayıflayan dolar Bitcoin’in devam eden fiyat artışına katkı sağlayacak. Ayrıca Tom Lee’ye göre, yatırımcıların altın’da long pozisyonda olmak için hala makul bir nedenleri var.

Tom Lee: Altın’da long pozisyonda olmak için hala makul bir neden var

CNBC’ye verdiği yeni bir röportajda Tom Lee, zayıflayan doların Bitcoin’in devam eden fiyat tırmanışına katkıda bulunacağını vurguluyor. Tom Lee konuya yönelik açıklarına şunları ekliyor:

ÖNCELİKLE, BİTCOİN’İN BİR ŞEY İFADE ETMESİ GEREKİYOR. YANİ DOLAR ZAYIFLARSA VE BİTCOİN DEĞERİNİ KORUDUĞU TAKDİRDE BİTCOİN YÜKSELİR. ANCAK DAHA ÖNEMLİ OLAN ETKİ, BU YIL ÇOK FAZLA MERKEZ BANKASI LİKİDİTESİ GÖRDÜK. DOLAR, ŞAŞIRTICI BİR ŞEKİLDE YILIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE GERÇEKTEN GÜÇLÜYDÜ, ANCAK ŞİMDİ ZAYIFLIĞI İNSANLARIN ‘BİR BİRİMİ SAĞLAM PARA NASIL ALIRIZ?’ DİYE DÜŞÜNMESİNE NEDEN OLACAK. PEK ÇOK İNSAN ALTIN’IN GÜÇLÜ BİR DEĞER DEPOSU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORDU VE BENCE BİRİSİNİN ALTIN’DA LONG POZİSYONDA OLMASI İÇİN HALA MAKUL BİR NEDENİ VAR. ANCAK BENCE DAHA GENÇ İNSANLAR VE DİJİTAL KUŞAKTA OLANLAR İÇİN GERÇEK DEĞER DEPOSU BİTCOİN…

Altın Fiyatı Tahmini: Piyasa Riskleriyle Birlikte 2021 Neden Daha Kötü Olabilir?
Altın

Tom Lee: Borsa düzelirse Bitcoin muhtemelen değer kaybedecek

Tom Lee, Bitcoin’in 2021 yılında 2020’deki boğa koşusundan daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor. Yani analiste göre, bu eğilim BTC’nin 2021 yılında “%300’ün üzerinde bir artış” yapmasını gerektiği anlamına geliyor. Bitcoin’in hisse senetleriyle olan korelasyonu sorulduğunda Tom Lee, borsa düzelirse BTC’nin muhtemelen değer kaybedeceği konusunda uyarıyor. Tom Lee konuya yönelik açıklarına şunları ekliyor:

BİTCOİN’İN SAHİPLİK TABANININ HALA KÜÇÜK OLDUĞUNU UNUTMAMALIYIZ. DİĞER FİNANSAL ARAÇLARA SAHİP YAKLAŞIK BİR MİLYAR İNSANA KIYASLA, BİTCOİN’E SAHİP BİR MİLYONDAN FAZLA GERÇEK İNSAN OLDUĞUNU SANMIYORUM. YANİ ÇOK KÜÇÜK, OLMASI GEREKEN YERİN BİNDE BİRİ…  BENCE HİSSE SENETLERİNDE BİR DÜZELTME YAPARSAK, BİTCOİN’İN DÜŞMESİ MUHTEMEL. BUNUN NEDENİ, ARTAN ALICILARIN ÇOĞUNUN (ABD’DEYSELER), EK OLARAK KALDIRAÇ VEYA RİSK ALMA İŞTAHI KULLANIYOR OLMASIDIR. BİTCOİN, DOLAYISIYLA HİSSE SENETLERİ DÜŞTÜKÇE ASLINDA DÜŞÜYOR OLMALI.

Bitcoin Yeni Yıla Yeni Bir ATH ile Girdi!

Tom Lee hisse senetlerindeki V şeklindeki iyileşmeyi bildi!

Tom Lee, ABD hisse senetlerinin Mart ayının en düşük seviyelerinden fırlayacağını doğru bir şekilde tahmin eden çok az sayıdaki uzmandan biridir. Hisse senetlerindeki bu V şeklindeki iyileşme neredeyse herkesi şaşkına çevirdi, ancak ileri görüşlü Bitcoin boğası Tom Lee, bunu doğru bir şekilde öngördü.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1 oranında artışla 29.850 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 550,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 40 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Yazım sırasında altın’ın ONS fiyatı da 1.896 dolardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.