Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

Tether’ın Piyasa Değeri 40 Milyar Dolara Ulaştı!

0 478

Tether’ın Piyasa Değeri 40 Milyar Dolara Ulaştı!

En büyük stablecoin olan Tether (USDT)’ın piyasa değeri, iki aydan kısa bir süre önce 30 milyar dolara ulaşmıştı. Ancak son verilere göre, Tether’ın piyasa değeri 40 milyar doları aştı.Yalnızca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin’in (BNB) ardından dördüncü kripto para birimi olmaya devam ediyor.

USDT, piyasa değeriyle artık PayPal’ın sahip olduğu e-ticaret şirketi eBay’in piyasa değeriyle eşleşti. Bank of New York Mellon’ı geçmeye ise epey yakın.En büyük ikinci stablecoin olan Circle’ın USD Coin’i (USDC) de geçtiğimiz günlerde 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmıştı.Tether’ın piyasa değeri, yalnızca bir yıl önce 4.6 milyar dolardı.

Tether piyasa değerinin 1 yıllık grafiği. Kaynak: CoinGecko

En çok kullanılan stablecoin: Tether

Tether sık sık para basmasıyla ilgili suçlamalarla karşı karşıya kalsa da, USDT’ye olan talep aslında farklı kripto para birimleri satın almak veya kazançlarını elinde tutmak için stablecoin kullanan kullanıcılardan geliyor.USDT, günlük işlem hacmine göre en büyük para birimidir ve Bitcoin ikinci sıradadır. Günlük işlem hacimleri sırasıyla 86 milyar dolar ve 57 milyar dolar.

Tether, tezgah üstü (OTC) işlem masalarını seçen, yüklü miktarda varlığı olan alıcılar arasında da popüler. Borsalardan kaçınarak, büyük alım satımlarının halka açık emir defterlerinde gösterilmeyeceğinden emin olabilirler; bu da piyasayı etkilemeyeceklerinden emin olunmasına yardımcı olur.OTC platformları, kripto para ticaretinin Eylül 2017’den beri yasak olduğu Çin’de önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle Asya, Tether için en büyük piyasa olmaya devam ediyor.Tether’ın bağlı olduğu Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex, bir ay önce New York Başsavcısı Letitia James ile bir anlaşmaya varmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.