Tether’ın DeFi’da Kullanım Oranı Artmaya Başladı

«
Kraken, Tether Rezervlerini Arttırıyor!

Tether’ın DeFi’da Kullanım Oranı Artmaya Başladı

Merkeziyetsiz finansta (DeFi) Tether (USDT) kullanımı görünüşe göre artıyor: Kredi protokolü Aave, 60 milyon değerinde toplam kilitli varlıklarının 7,2 milyon dolarının Tether olduğunu açıkladı.Tether, platformda iki ay önce başlatılmıştı. Platform Dai (DAI), USD Coin (USDC), sUSD ve TrueUSD (TUSD) dahil geniş yelpazede stablecoin’ler sunuyor.

Tether, kullanımın önemli bir kısmının aynı blokta geri ödendiği sürece teminat gerektirmeyen anlık kredilerde yapıldığını aktardı.Tether mevduatlarının faiz oranı, yüzde 6,2 yıllık faizin 30 günlük ortalaması ile rakipleri arasında en yüksek sıralarda yer alıyor. DAI’nin ortalama faizi yüzde 3,2, sUSD’nin ise yüzde 8,9 olarak belirtildi.

Tether kullanımı artıyor

Aave, DeFi protokolleri arasında hızlıca yükselerek DefiPulse verilerine göre kilitli değer bakımından dördüncü sıraya, yani ana rakibi Compound’ın hemen ardına yerleşti.Compound da 1 Mayıs’ta gerçekleştirilen topluluk yönetimi oylamasının ardından USDT’yi ekledi fakat Aave’ye benzer olarak stablecoin’in teminat olarak kullanılmasına izin vermiyor.

Geçtiğimiz günlerde tüm kripto paralar piyasa değeri bakımından XRP’yi geçerek üçüncü sıraya oturan Tether, mevcut durumda en çok kullanılan ve oluşturulan stablecoin konumunda.Ne var ki USDT, DeFi ekosisteminde merkezi diğer rakibi olan USDC’nin gerisinde kalıyor. DeFi’a özgü stablecoin Dai de USDC’yi ek bir teminat türü olarak seçti.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *