Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$58,024.52
+1063.42
Ethereum
$3,140.04
+59.12
Litecoin
$70.40
+1.54
DigitalCash
$25.01
+1.12
Monero
$161.48
+3.34
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$21.73
+0.94
Dogecoin
$0.11
0

Tesla’nın Bitcoin Alması Kurumsal Benimsemeye Yol Açacak

1 474

Tesla’nın Bitcoin Alması Kurumsal Benimsemeye Yol Açacak

Firma, önde gelen kripto para birimi Bitcoin için “dijital para cephesinde yeni bir çağın başlangıcı” ifadesini kullanıyor.

Yatırım Şirketi’nden Bitcoin ve Tesla Açıklaması

Los Angeles merkezli özel bir yatırım şirketi olan Wedbush Securities Bitcoin ile ilgili çarpıcı bir gerçeği belirtti. Şirkete göre, ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin satın alma kararı son derece önemli. Çünkü bu sene olmasa da kurumsal yatırımcı ilerleyen zaman dilimlerinde Bitcoin alanı için bu kararı taklit edecek.

Pazartesi günkü bir notta Wedbush analistleri, Tesla’nın Bitcoin yatırımını değerlendirdiler. Analistlere göre BTC ve blockchain teknolojisi bir “oyun değiştirici”. Bu nedenle Tesla’nın adımı daha fazla kurumsal sahiplik ve benimsemenin yolunu açacak.

Firma, PayPal ve Square gibi ödeme şirketlerinin Tesla’nın bu hamlesinden önemli ölçüde fayda sağlayacağını belirtti. Çünkü, Tesla yüksek kaliteli arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul edecek. Bu bağlamda muhtemel kripto patlaması Visa ve Mastercard için de katkı sağlayacak.

Kurumsal Benimseme

Tesla, daha sonra geçen Pazartesi günü 1.5 milyar dolar değerindeki Bitcoin zulasını açıkladı. Bu açıklama kripto camiasında heyecana sebep oldu. Ayrıca daha fazla kurumsal katılım için umutlar de zirveye çıktı. Fortune 500 firması ayrıca Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edebileceğini söyledi.

Wedbush’a göre, Bitcoin’in yüksek fiyat volatilitesi nedeniyle kitlesel kurumsal benimseme kısa vadede zor olabilir. Halka açık şirketlerin %5’inden daha azı önümüzdeki on iki ila on sekiz ay içinde muhtemelen Bitcoin’e yatırım yapacak. Ancak kripto para biriminin daha fazla düzenleme ve kabulü arttıkça kurumsal giriş de daha fazla olacak.

Bitcoin’in son fiyat rallisinden bahsetmişken, firma bunun sadece bir “heves”ten daha fazlası olduğunu belirtiyor. Ayrıca firma dijital para birimi ile blok zinciri alanındaki büyümeye de işaret ediyor.

BTC, Salı günü erken saatlerde 50.000 $’ın üzerine yeni rekor seviyelere yükseldi. Ekim başında gözlemlenen 10.000 $’a yakın düşük seviyelerden %400’lük ralli oldu. Fiyat artışı kripto para alanına ilgiyi de artırdı.

1 yorum
  1. […] zekası firması MicroStrategy, 17 Şubat tarihli basın açıklamasına göre daha fazla Bitcoin (BTC) satın almak için 900 milyon dolar toplamayı planlıyor. Basın açıklamasında şu […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.