Tanınmış şarkıcı akon dünyanın ilk kripto şehrini kuracak

«

Tanınmış şarkıcı akon dünyanın ilk kripto şehrini kuracak .

Şarkıcı Akon, geçtiğimi gün gönderdiği tweet ile “Senegal’de inşa edilecek AKON CITY için anlaşmalar tamamlandı. Gelecekte sizi orada görmeyi umuyorum.” diye duyurdu. Proje, ekonomik hayatın merkezinde Akoin ile yüzde 100 kripto tabanlı bir şehir oluşturmayı planlıyor. Şehir, Senegal’in Enerji ve Çevre Tasarımı Liderliği (LEED) sertifikasına sahip ilk şehri olabilir. Metropol, Senegal başkanı tarafından hediye edilen 2 bin akrelik arazide inşa edilecek.

45 yaşında girişimci, geçtiğimiz hafta Senegal’in devlete ait turizm departmanı SAPCO ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. Radyo istasyonu Power 106’da Kasım ayında yayınlanan röportaja göre Akon City’nin tamamlanması uzun bir zaman alacak: ”10 yıl alacak bir inşa süreci olacağı için aşamalara ayırdık. İnşaya Mart 2019’da başladık, ikinci aşamaya ise 2025’te başlayacağız.”

Afrika’nın geleceği Akoin

Akoin ise, web sitesine göre beta sürümünü kısa süre sonra başlatacak. Akoin, girişimcilere dijital ve gerçek araç ve hizmetler sunarak onları güçlendirmeyi ve markaların Afrika’nın gelişen ekonomisinden fayda sağlamasını hedefliyor. Akon, Afrika’da projeler gerçekleştirmeyi düşünen tek kripto savunucusu değil. Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey de, Afrika’nın kripto için uygun bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyor. Twitter ve Square’e Bitcoin’i entegre etme sözü veren Dorsey, geçtiğimiz yılki Nijerya ziyareti sırasında şöyle belirtti: ”Afrika, geleceği belirleyecek (özellikle de Bitcoin’in geleceğini!).”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *