Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Synthetix (SNX) Üzerinde Kilitlenen Meblağ 1 Milyar Doları Aştı

0 178

Synthetix (SNX) Üzerinde Kilitlenen Meblağ 1 Milyar Doları Aştı

Synthetix; Compound ve Aave gibi önde gelen DeFi protokollerinin ardından 1 milyar dolar değerinde kilitli meblağ içeren isimler arasına girdi.2020’de önemli kazançlar elde eden Synthetix (SNX), 15 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,32 dolara ulaştı ve bugüne kadar yüzde 400’den fazla değer kazanan DeFi tokeni olarak kayıtlara geçti.

SNX/USDT daily chart. Source: TradingView

SNX / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

2020 yılında yükseliş yakalayan DeFi ekosistemi, özellikle borç verme ve yield farming alanlarında popülerlik kazandı.Synthetix ise kripto para yatırımcılarına geleneksel finans dünyasına giriş sunarak DeFi sektörüne farklı bir soluk getirdi. Synthetix ayrıca DappRadar verilerine göre kilitlenen toplam değer açısından en büyük dördüncü DeFi protokolü konumunda.

Synthetix’i farklı kılan ne?

Synthetix; bir dizi akıllı sözleşme aracılığıyla Ethereum blockchain üzerine kurulmuş merkeziyetsiz borsa (DEX). Ancak Synthetix; tokenler ve stablecoin’ler gibi kripto varlıklar (genelikle ERC-20 tokenleri) arasında ticaret yapmayı değil, bunun yerine sentetik varlıklar veya “Synth’ler” arasında ticaret yapmayı mümkün kılıyor.

Synth’ler, bilinen değer varlıklarının token haline getirilmiş halleri olarak tanımlanabilir. Yatırımcıların iyi bildiği geleneksel varlıkları alternatif tokenlere dönüştürüyorlar. Bu sayede emtialar ve hisse senetleri doğrudan Synthetix borsasında alınıp satılabiliyor. Örnekler arasında itibari para birimleri (sUSD, sEUR), kripto para birimleri (sETH, sBTC) ve altın gibi seçenekler (sXAU) var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.