Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Selcoin: Bitcoin’de Yükseliş Görünümlü Düşüş Trendi Var

0 424

Selcoin: Bitcoin’de Yükseliş Görünümlü Düşüş Trendi Var.

Bitcoin (BTC) piyasasını analiz eden uzman yatırımcı Selcoin, kısa vadede yaşanan fiyat hareketlerini değerlendirdi. “Piyasada yükseliş havası hakim olmasına rağmen düşüş gözlendiğini” vurgulayan yatırımcı, Bitcoin’in yükseliş trendini başlatacak fiyat hakkında açıklama yaptı. 25 Haziran tarihinde YouTube üzerinden analiz videosu paylaşan Selcoin, kısa dönem Bitcoin fiyatlaması üzerine yorumda bulunurken boğa piyasasının oluşması için gereken şartı şöyle açıkladı:

“[…] 10.600 dolar üstünde iki günlük kapanış görülmedikçe Bitcoin’de büyük bir yükseliş trendi başlamayacak.”

Düşüş yönü baskın

BTC/USDT paritesi fiyat değişimi grafiği. Kaynak: Selcoin/YouTube

Piyasa değerlendirmesinde, Bitcoin’in an itibarıyla içinde olduğu trendden bahseden Selcoin, “Kısa vadeli hareketlerde sabırlı olmak elzemdir” ifadesini kullandı.Şu anki piyasa yapısına göre Bitcoin’in destek bandını 8.400 dolar civarında belirleyen uzman yatırımcı, “trend değişene kadar ya da destek alanı bulunana kadar acele edilmemesi gerektiğinin” altını çizdi.

Bitcoin fiyatında uzun zamandır beklenen yükseliş trendinin başlaması için çıtayı yükseğe koyan ünlü yatırımcı, “10.600 doların üzerinde iki günlük kapanış” yaşanması şartını koştu.Henüz Bitcoin piyasasında beklenen trend değişiminin oluşmadığını vurgularken şu ifadeleri kullandı:

“Kırılan bir trendde fiyat ucuzdur, trend kırılana kadar da o ürün pahalıdır. Bu nedenle, fiyattan önce trend hareketlerini takip ediyoruz. Bitcoin’de kırılan bir trend yok. Düşüş yönü daha baskın.”

Madencilerin ani satışı ve geleneksel piyasa korelasyonu fiyatı düşürdü

Bitcoin’in bir gecede yüzde 7 değer kaybetmesine neden olan 4 faktör masaya yatırıldı. Uzmanlara göre bu faktörler arasında geleneksel piyasadaki hisse senetlerinin düşüşü ve madencilerden gelen satış baskısı var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.