Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

SEC’den Ripple Davası İçin Bomba Tespit: Hala XRP Boşaltılıyor!

0 820

SEC’den Ripple Davası İçin Bomba Tespit: Hala XRP Boşaltılıyor!

Bugün Ripple davası kapsamında önemli bir gelişme yaşandı. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketin kurucu ortağı Chris Larsen’in dava açıldıktan sonra XRP satışlarına devam ettiğini öne sürüyor.

SEC: Chris Larsen dava açıldıktan sonra XRP satışlarına devam ediyor!

Kısa süre önce SEC, dava kapsamında Ripple kurucularının mali kayıtlarını görmek istediğini belirtti. Ancak Ripple yöneticileri, bu talebi uygunsuz bularak durdurulmasını talep etti. Bugün ise SEC, Ripple kurucularının mali verilerini neden istediğini açıkladı. SEC, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’in dava açıldıktan sonra bile XRP kullandığına dair kanıtının olduğunu belirtti.

XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

Bu nedenle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP satışlarından elde edilen gelirin Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen için önemli bir gelir kaynağı olup olmadığını bilmek istiyor. Dava kapsamında hakime iletilen yeni talepte SEC, davalıların mali durumunun dava için kritik öneme sahip olduğunu iddia ediyor.SEC’e göre, Chris Larsen ve şirket CEO’su Brad Garlingohuse’un banka kayıtlarını alarak XRP işlemlerinin ve satışlarının “tüm evrenini” belirlemek mümkün olacak:

BANKA KAYITLARI OLMADAN SEC, BİREYSEL DAVALILARIN SÖZLERİNE İTİMAT ETMEK ZORUNDA KALACAKTI. ÖZELLİKLE SEC ZATEN EN SON VERİLERİ SAĞLADIĞINDAN BERİ BİREYSEL DAVALILARIN İŞLEMLERİNİ “MANUEL OLARAK” İZLEMEK ZORUNDA KALDI. XRP’NİN SATIŞ VE BLOCKCHAİN HAREKETLERİNİN TÜM EVRENİNİ TANIMLAYIN…

SEC: Davalıların mali durumu Ripple davası için kritik öneme sahip!

Ajans, Ripple aleyhine açtığı dönüm noktası niteliğindeki davasında, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in XRP satışlarından elde ettikleri gelirlerin sırasıyla 159 milyon dolar ve 450 milyon dolar olduğunu iddia ediyor. SEC bu ayın başlarında, şu ana kadar tespit etmeyi başardığı bazı yöneticilerin bankalarına mahkeme celbi sundu. Ancak şirket yöneticileri bu talebi uygunsuz bularak reddini istedi.

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: XRP Yatırımcıları da Müdahil Olabilir!

Ancak SEC, XRP satışlarının gelirlerinin dava için ne kadar önemli olduğunu belirterek talebinde ısrarcı. SEC, XRP satışlarının Blockchain üzerinden anonim bir şekilde yapıldığını da belirtiyor. Ayrıca SEC, bireylerin mali işleriyle ilgilenmediğini vurgulayarak1.000 doların altındaki işlemlerin bilgisine erişim sağlanmayacağını da ekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.